Čínsky výrobca telefónov sa v 1. kvartáli tohoto roku stáva štvrtým najväčším výrobcom smartfónov. V prieskume, ktorý má na starosti Strategy Analytics, sa tak radí k najväčším esám na trhu.

Prvé dve pozície v tomto prieskume obsadili, podľa očakávania, giganti Samsung a Apple. Na tretej priečke sa nachádza spoločnosť Huawei, ktorej sa v poslednom roku veľmi darí a jej smartfóny sú v mnohých ohľadoch revolučné. Hneď za ním sa teda nachádza Xiaomi s 8.2% podielom celkovo predaných smartfónov, čo činí 28.3 miliónov kusov zariadení.

Dôležitý faktor pre Xiaomi je hlavne masívny nárast predajov až 124 % oproti prvému štvrťroku minulého roka, kedy spoločnosť predala iba 12.6 miliónov smartfónov. Ak teda bude pokračovať takýmto tempom aj do budúceho roka, môže predbehnúť ostrieľaných veteránov ako Apple či Huawei. Ich čísla sú stále o čosi vyššie, avšak, oproti minulému roku si polepšili len minimálne. Tak čo, pomohol si aj ty spoločnosti Xiaomi dostať sa na štvrtú priečku kúpou nejakého ich smartfónu?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom