Dnes je ten deň, na ktorý čaká mnoho zákazníkov. Už za niekoľko hodín, presnejšie o 17:00 v Brooklyne, bude predstavená nová vlajková loď – Samsung Galaxy Note 9.

Aj keď sa tento dátum v porovnaní s minuloročným modelom posunul asi o mesiac a inžinieri tak mali o čosi menej času na jeho prípravu, očakávania sú veľké. Ako od používateľov, tak aj od samotného vedenia Samsungu. Tento model totiž môže rozhodnúť o osude celej rady Note. Všetko závisí len od jeho predajnosti.

Cenovka po vzore Apple?

Ako to býva zvykom pri každej vlajkovej lodi, už pred predstavením sú známe špecifikácie a rôzne vymoženosti zariadenia. Predstavenie tak býva už len formalitou a potvrdením uniknutých informácií. Inak tomu nie je ani teraz, no aj keď vieme o Galaxy Note 9 takmer všetko, aká bude jeho cenovka bolo doteraz neznáme. Kým vo Veľkej Británii nie je tajomstvom, že za novinku si Samsung vypýta 999 libier, európska a aj americká cenovka nebola doteraz oznámená.

Nenechaj si ujsť!
Samsungu uniklo oficiálne video Galaxy Note 9. Odkrýva dizajn, S-Pen aj obrovské vnútorné úložisko

No vďaka portugalskému importérovi už vieme aj tú. Oficiálna cena pre Európu je tak 1029,99 €. Po odpočítaní 20 % (daň z dovozu) získame aj americkú cenu, ktorá je 960 dolárov, čo je rovnaká cena, aká bola aj pri Note 8. Potvrdená bola tiež 4000 mAh batéria a S-Pen s podporou Bluetooth. Predobjednávky by mali začať už hneď dnes, bezprostredne po tom, čo sa skončí oficiálne predstavenie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom