Dnešné ráno bolo pre trh s kryptomenami veľmi nepriaznivé. Cena Bitcoinu klesla až o 1000 dolárov v priebehu jednej hodiny. A čo tento obrovský pokles zapríčinilo?

Za všetko môže vláda Číny a Južnej Kórei. Tie už majú na svedomí zopár poklesov hodnôt týchto virtuálnych platidiel. Inak tomu nie je ani teraz, nakoľko oznámili, že plánujú ďalšie zásahy do obchodovania s nimi.

Bitcoin dosiahol 6 týždňové minimum

Pokles z 13 000 dolárov na hranicu 11 500 dolárov činí až 15 % prepad. Bitcoin tak dosiahol svoje 6 týždňové minimum. Oproti decembrovej hodnote, ktorá sa pohybovala na úrovni 20 000 dolárov, je tento pokles viac ako 40 %, čo už môže byť pre mnohých obchodníkov doslova devastujúce.

Ostatné populárne kryptomeny sú na tom percentuálne dokonca ešte horšie. Hodnota Ethereumu či Ripple klesla v priemere o viac ako 25 %. Za všetko teda môžu kroky, ktoré aktuálne podniká Čína. Tá plánuje celkové zrušenie prístupu k obchodovaniu s kryptomenami. Docieliť to majú zablokovaním všetkých webov, ktoré takéto služby ponúkajú. Domáce výmeny sú už v súčasnosti kompletne zablokované. Uvidíme, aký dopad na celosvetový trh bude mať úplné zrušenie možnosti obchodovania v tejto krajine.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom