Samsung pred pár dňami predstavil koncept, respektíve svoju víziu, smartfónu s ohybným displejom a rozložiteľnou konštrukciou. Analytici teraz priniesli ďalšie odhady ohľadom ceny a dostupnosti očakávaného zariadenia.

Svetový gigant bol počas predstavenia konceptu veľmi skúpy na detaily a stále tak nie je oficiálne známe kedy a za koľko sa má údajný Galaxy F začať predávať. Podľa správy z juhokórejskej spravodajskej agentúry Yonhap, by sme sa mali dočkať detailnejších informácií o skladateľnom smartfóne od Samsungu v priebehu marca. Agentúra sa odvoláva na svoje zdroje z prostredia firmy.

Tesne predtým, v priebehu februára nás pravdepodobne čaká aj veľké predstavenie Galaxy S10, takže program je rozhodne nabitý. Analytici ďalej odhadujú, že skladateľný smartfón by mohol dostať cenovku na úrovni 1770 dolárov, pričom podobnú cenu by sme mohli očakávať aj v eurách. Ide o veľmi vysokú sumu, no napriek tomu má Samsung veľmi optimistický predajný cieľ. CEO spoločnosti už potvrdil, že chcú v budúcom roku predať najmenej milión skladateľných smartfónov.

Poznáme len hodnoty displejov

Okrem ceny je plán trúfalý aj vzhľadom na relatívne veľmi skorú fázu vývoja. Je pravdepodobné, že prvá generácia smartfónu s predpokladaným menom Galaxy F prinesie veľké množstvo kompromisov a je otázne, či používatelia hneď objavia jeho pridanú hodnotu. Napokon Samsung zariadenie ešte ani poriadne neukázala a celá nedávna prezentácia pôsobila veľmi nedotiahnutým dojmom. Zatiaľ z oblasti špecifikácií poznáme len rozlíšenie  displejov zariadenia.

Obrazovka bude mať v zloženom stave 4,58-palcov a rozlíšenie displeja 840 x 1960. Pomer strán je 21:9 a hustota pixelov 420 ppi. V rozloženom režime ponúkne displej veľkosť 7,3-palca, pri rozlíšení 1536 x 2152 pixelov s výsledným pomerom strán 4,2:3. To je zatiaľ všetko, k čomu sa juhokórejský gigant stihol vyjadriť.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom