Šialenstvo ohľadom kryptomien pokračuje aj naďalej. Cena Bitcoinu v posledných mesiacoch rapídne stúpla, z čoho sa tešia hlavne tí, ktorí s ňou aktívne obchodujú, prípadne ju ťažia.

No z Bitcoinov sa nemusia tešiť len obchodníci, ale napríklad aj rôzne krajiny. Dôkazom toho je taktiež Bulharsko, ktorému sa podarilo skonfiškovať až 213 519 Bitcoinov. Po prepočítaní podľa aktuálneho kurzu to predstavuje viac ako 3,078 miliárd eur.

Výrazne pomôžu ekonomike

Samozrejme, Bulharsko k toľkým Bitcoinom neprišlo len tak. Pri odhalení skupiny Balkáncov a následnému zhabaniu ich majetku objavili na úložiskách tisícky kryptomien. Aj keď celá akcia prebehla už dávnejšie, bližšie informácie sme sa dozvedeli až teraz.

Už teraz má však krajina plán, kde tieto peniaze využije. S touto sumou by totiž mohla splatiť až jednu pätinu svojho dlhu. Mnoho odborníkov sa však zhoduje na tom, že sa oplatí ešte chvíľu počkať. Volatilita Bitcoinu je veľmi vysoká a viacerí predpokladajú, že toto je ešte len začiatok. Najodvážnejšie odhady tvrdia, že cena za jednotku by mohla dosiahnuť 100 000 dolárov.

Nenechaj si ujsť!
Nešťastný muž, ktorý omylom vyhodil Bitcoiny v hodnote desiatok miliónov eur, prehľadá skládky

Ak by sa tak skutočne stalo, Bulharsko by mohlo úplne vymazať svoj štátny dlh. Tým by sa tak stalo prvou krajinou bez akýchkoľvek záväzkov. Ušetrené peniaze z platenia dlhov by sa tak mohli investovať na dôležitejšie veci.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom