Vo svete plnom technológií sme takmer neustále svedkami rôznych kuriozít. Od veľkých obrazoviek smrti, až po nečakanú mýlku, ktorú tentokrát zapríčinil digitálny asistent Apple. Siri si zmýlila štátnu hymnu Bulharska, ktorú z doposiaľ neznámych dôvodov nahradila letným hitom Despacito. 

Pôvodná bulharská hymna nesie názov „Мила Родино“ (Mila Rodino), čo v preklade znamená „Drahá vlasť“. Text a hudbu k tomuto štátnemu symbolu napísal ešte v roku 1885 Cvetan Radoslavov, no jeho umelecké dielo zamenil digitálny asistent Siri za známy letný hit. Zrejme neexistuje nikto, kto by počas posledného leta v rádiu aspoň raz nepočul hrať chytľavú pesničku od Luisa Fonsiho. Ten v spolupráci s Daddym Yankeem vytvoril hit, ktorý za krátky čas obsadil na YouTube prvé miesto v sledovanosti.

Siri vybrala novú bulharskú hymnu

Rytmická pesnička tohto leta sa však teraz stala aj národnou hymnou Bulharska, teda aspoň podľa Siri. Kým v ostatných kútoch internetu je hymnou Bulharska práve pesnička „Мила Родино“, digitálny asistent z dielne Apple za ňu považuje Despacito. Prečo vlastne takáto chyba vznikla, zatiaľ nie je presne známe. Spočiatku sa zdalo, že príčinou je Bing od Microsoftu, ktorý bol až do minulého týždňa predvoleným vyhľadávačom pre Siri.

Nenechaj si ujsť
Despacito sa môže schovať. iTunes dobýja 10-minútová pesnička, ktorá obsahuje iba ticho

Apple ho však nahradil Google vyhľadávačom, ktorý je výrazne lepší. Kým Apple napraví túto chybu, Bulharsko bude naďalej obeťou omylu digitálneho asistenta. Niektorých milovníkov Despacita možno táto portorická pesnička ako štátny symbol potešila, no mnohí jej zasa majú plné zuby. Bulharom tak zatiaľ neostáva nič iné, iba trpezlivo čakať na prinavrátenie ich pôvodnej hymny.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom