Ešte sa len ledva začali predávať nové verzie iPhonov pre tento rok a na internete už kolujú informácie o tých nadchádzajúcich. Zatiaľ to však vyzerá, že pôjde skôr o evolúciu súčasných modelov a nie revolúciu.

Nové iPhone XS sú na trhu len niekoľko týždňov a už sa hovorí o ich nástupcoch. iPhone XR sa dokonca ešte ani nedostal na pulty obchodov a to ani v domovskej Amerike. Prvotné informácie hovoria o tom, že znova prídu tri verzie, ktoré si zachovajú súčasné veľkosti displejov. Potvrdené boli aj ďalšie vlastnosti.

Rovnaká zostava aj o rok

Pokiaľ ide o zväčšovanie displeja, spoločnosť Apple bola jednou z posledných, ktoré sa k tomuto kroku odhodlali. Ktovie ako by to bolo, ak by tu medzi nami bol Steve Jobs a či by vôbec k takému kroku vôbec došlo. Sám totiž presadzoval minimalizmus a snažil sa robiť zariadenia čo najkompaktnejšie, elegantné a blízko k dokonalosti. Kým v roku 2014 mal iPhone uhlopriečku displeja 4″, v tomto roku bol predstavený iPhone XS Max, ktorý prišiel s obrovským 6,5″ OLED displejom. Samozrejme to vzhľadom k malým rámčekom nevyzerá až tak zle, no oproti predchádzajúcim modelom ide o obrovský skok.

A aj keď do predstavenia nových modeloch ostáva 11 mesiacov, už je známych pomerne dosť detailov, ktoré nám dávajú prvotný pohľad na to, na čo sa môžme tešiť. Medzi prvými potvrdenými bola odolnosť voči vode a prachu a hlavne to, že nové modely si zachovajú súčasné uhlopriečky. Čo môže potešiť najmä majiteľov viacerých krytov pre iPhone, ktoré nebudú musieť pravdepodobne vymieňať.

Prečítaj si tiež
Transparentný silikónový kryt od Apple príde na iPhone Xr. Nebude však lacný

Samozrejmosťou je nový čip Apple A13, vylepšenia sa dočkajú senzory tváre a na zadnej strane by sa mal namiesto duálneho fotoaparátu objaviť až trojitý. Zatiaľ sú to však len malé zmeny, ktoré by len ťažko donútili súčasných majiteľov ich zariadenie vymeniť. No vzhľadom na to, že má ísť o úplne novú verziu (Apple 11?), tých zmien a vylepšení bude ešte oveľa viac.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom