O novej vlajkovej lodi spoločnosti Vivo, XPlay 7, sa šepká už istý čas. Prvé správy o chystanom smartfóne sa objavili ešte pred pár mesiacmi, no jednalo sa len o rôzne dohady a predstavy.

Po pár mesiacoch odmlky sa však na internete objavili fotky zariadenia, vrátane bližších špecifikácií, ktoré sú dychberúce. Fotky sa objavili na čínskej sociálnej sieti Weibo, no príspevok bol rýchlo zmazaný.

Prekonáva aj niektoré počítače

Ak sa budeme držať týchto renderov, po dizajnovej stránke je Vivo XPlay 7 jedno z najkrajších zariadení na trhu. Takmer žiadne rámčeky okolo displeja a čítačka integrovaná v displeji je to, po čom túži nejeden používateľ. Len pripomenieme, že Vivo je prvým výrobcom, ktorému sa podarilo úspešne integrovať čítačku odtlačkov prstov do displeja, pričom funguje relatívne rýchlo a spoľahlivo. Tento smartfón však nebude vynikať len po vizuálnej stránke, ale aj po výkonnostnej. Veď posúď sám.

Nenechaj si ujsť!
Prvý smartfón so snímačom odtlačkov v displeji ide do predaja. Vivo X20 Plus je tu!

Pod kapotou sa bude skrývať procesor Snapdragon 845, ktorému bude robiť spoločnosť 10 GB RAM! Takáto kapacita je vhodná skôr notebooku alebo stolovému počítača. Tu však prekvapenia nekončia, nakoľko v prípade vnútornej pamäte budú dostupné verzie 256/512 GB kapacitou. Displej ponúkne 4K rozlíšenie a jeho pomer k telu zariadenia má byť až 92,9 %. Čerešničkou na torte má byť fotoaparát, ktorý má mať 4x optický zoom.

Treba to brať s rezervou

Aj keď dané fotografie vyzerajú ako z oficiálnej prezentácie výrobcu, treba ich brať s trochou nadhľadu. Je tu totižto pár vecí, ktoré na to celé vrhajú svetlo pochybností. Momentálne jediným výrobcom 512 GB pamäťových čipov Samsung, a tak je veľmi nepravdepodobné, žeby si nechal ujsť prvenstvo, kedy by predstavil smartfón s takýmto úložiskom.

Navyše ani cena takéhoto kúsku nebude práve ľudová. Už len cenou komponentov prekonáva väčšinu smartfónov. A aj keď spoločnosť Vivo patrí medzi jedných z najväčších výrobcov, túto pozíciu si nevybudovala so zariadeniami s mastnou cenovkou. Všetko ale ukáže až čas a možno nás Vivo všetkých znova prekvapí.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom