Už niekoľko dní kolujú internetom klebety a tajnom natáčaní pokračovania jednej z najkontroverznejších komédií všetkých čias. Prekvapivé tak je, že takmer bez žiadneho ohlasu vychádza Borat 2 už v októbri, a to exkluzívne na streamovacej službe Amazon Prime Video, informuje Collider.

Do úlohy kazachstanského novinára sa nevráti nikto iný ako ikonický Sacha Baron Cohen. Minimálny produkčný štáb natáčal pokračovanie Borata tajne už niekoľko mesiacov pod prísnymi pandemickými opatreniami vo viacerých častiach sveta vrátane Ameriky.

Rovnako ako pôvodný film, aj pokračovanie bude postavené na vyostrených situáciách prekračujúcich mravnostné medze pomocou politicky nekorektného humoru. Podľa portálu Deadline musel Cohen v niekoľkých situáciách dokonca nosiť nepriestrelnú vestu.

www.tmdb.com

Hollywood Reporter zároveň informuje, že o pokračovanie nesmierne úspešného Borata z roku 2006 mali záujem hneď viaceré streamovacie služby, no nakoniec zvíťazil Amazon. Názov prvého filmu je rovnako jedinečný ako samotná premisa filmu.

Zatiaľ čo debut sa volal Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan, o pokračovaní sa klebetí ako o Borat: Gift of Pornographic Monkey to Vice Premiere Mikhael Pence to Make Benefit Recently Diminished Nation of Kazakhstan.

Aby kontroverzie nebolo málo, autori sa rozhodli vydať pokračovanie jednej z najostrejších komédií len niekoľko dní pred americkými voľbami. Pôvodný film vyniesol Foxu cez 262 miliónov dolárov, no keďže štúdio momentálne patrí pod Disney, film takého kalibru sa do ich repertoára rozhodne nehodí.

Nenechaj si ujsť
James Cameron hlási skvelé správy. Avatar 2 je už kompletne natočený

Vzhľadom na prebiehajúce krízové opatrenia sa zo stola rovnako zmietla možnosť vysielať druhého Borata v kinách. Ako píšeme vyššie, rozhodne išlo o hru peňazí streamovacích služieb, ktorú vyhral Amazon. Borat 2 bude na službe Prime Video dostupný už 23. októbra.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP