Jeden z najväčších slovenských televíznych projektov si našiel domov na streamovacích službách. Seriál Slovania je od dnes dostupný na platforme HBO Max. Na predaj práv upozorňuje TV JOJ v tlačovej správe. Všetkých 12 epizód Slovanov je tak možné nájsť v ponuke streamovacej platformy, okrem HBO Max seriál ponúka aj nedávno predstavená služba JOJ Play.

Historicko-dramatický seriál, pochádza z produkcie Wandal Production, European Partnership Media Group a Slovenská produkčná, pričom na jeho výrobe sa podieľala aj TV JOJ.

Jeho príbeh s dvoma dejovými líniami je zasadený do siedmeho storočia a zameriava sa na obyvateľov Karpatskej kotliny, v ktorej sa život zmení na boj o prežitie po príchode plieniacich kočovných kmeňov Avarov.

JOJ

Slovania vznikli v spolupráci s ukrajinským ministerstvom kultúry, na Ukrajine prebiehalo aj nakrúcanie seriálu. Zahrali si v ňom jedny z najznámejších tvárí slovenskej hereckej scény ako Juraj Loj, Tomáš Maštalír, Dušan Cinkota či Zuzana Fialová.

Pôvodne mal byť na Netflixe

V minulosti sa o slovenskej televíznej novinke hovorilo aj v súvislosti so zaradením do ponuky Netflixu. Rokovania so streamovacou službou potvrdila aj producentka Wanda Adamík Hrycová. Nechala sa tiež počuť, že do Netflixu mala produkčná spoločnosť zaslať aj prvý pilotný diel. K spolupráci však nakoniec nedošlo.

O vysielacie práva mali prejaviť záujem aj ďalšie strany a nie je vylúčené, že v zahraničí Slovanov do ponuky zaradia aj ďalšie streamovacie služby.

Slovenský seriál je na HBO Max dostupný aj s anglickými titulkami, možná je preto aj jeho medzinárodná distribúcia. Pre FonTech.sk to potvrdil aj hovorca HBO Max. Ak by Slovania na HBO Max boli dostupní na globálnej úrovni, išlo by o doposiaľ najúspešnejší seriál zo slovenskej produkcie.

Skupina JOJ Group svoje seriály predávala zahraničným platformám aj v minulosti. Ako informuje Parabola, tretie strany prejavili veľký záujem napríklad o seriál Divoké kone, ktoré zakúpili televízne stanice vo Francúzsku, Rumunsku či Argentíne. Úspechom pre JOJ Group sa v tomto smere ukázali aj historická detektívka 1890 alebo rodinne ladené seriály Zoo či Prázdniny.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP