Už o týždeň sa mala začať jedna z najväčších herných výstav na svete, E3 2020. Významná udalosť bola napokon zrušená kvôli zúriacemu COVID-19, mimoriadne napätá aktuálna situácia v USA však naznačuje, že herná výstava by sa pravdepodobne nekonala tak či tak. Z kongresového centra si totiž momentálne spravila základňu americká armáda, informuje Indian.

Azda najdôležitejšia herná udalosť roka, Electronic Entertainment Expo 2020, známa tiež ako E3, bola pôvodne naplánovaná v dátumoch od 9. do 11. júna. Kvôli situácii súvisiacej s pandémiou COVID-19 bola výstava, podobne ako prakticky všetky masové udalosti, napokon zrušená.

Aktuálny pohľad na Convention Center v Los Angeles, kde sa mala udalosť odohrávať, však jasne naznačuje, že bez ohľadu na svetovú pandémiu by sa E3 tento rok s najväčšou pravdepodobnosťou neudiala. Dôvodom je napätá spoločenská situácia v Spojených štátoch a masové protesty odohrávajúce sa prakticky vo všetkých veľkých amerických mestách.

Na protesty spojené s násilím i masovým rabovaním reagovala aj americká armáda, ktorá si z Convention Center podľa posledných fotografií spravila svoju základňu.

Vývoj situácie pozorne sledujú aj herné spoločnosti, ktorých reakcie tiež nezostali bez odozvy. Japonská spoločnosť Sony mala na štvrtok 4. júna naplánovanú prezentáciu nových hier prichádzajúcich na PlayStation 5, včera však chystaný event presunula na neurčito.

Protesty rovnako ovplyvnili aj plány spoločností Activision a Infinity Ward, ktoré podľa Forbes len pred pár hodinami potvrdili, že hry Call of Duty: Modern Warfare a Warzone sa nedočkajú nových sezón tak, ako bolo pôvodne plánované a ich vydanie je rovnako odložené na neurčito. Rovnako sa odkladá aj nová sezóna Call Of Duty: Mobile.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom