Bavorská automobilka taktiež naskakuje na vlak elektromobility. V týchto dňoch zverejnila detailné špecifikácie a ceny jednotlivých verzií pre rôzne európske trhy. Vieme teda, koľko bude stáť BMW iX u nás na Slovensku.

Nový model BMW iX je prvým vozidlom, ktoré stojí na novej modulárnej platforme spoločnosti BMW Group. O tom, že ide o plnohodnotný elektromobil, svedčia aj jeho technické parametre.

Na začiatok predaja sa predstavia modely BMW iX xDrive50 so systémovým výkonom 385 kW (523 koní), s kombinovanou spotrebou 23,0 – 19,8 kWh/100 km a s dojazdom na jedno nabitie okolo 630 kilometrov podľa WLTP.

BMW iX / Zdroj: BMW Group

Druhou verziou je BMW iX xDrive40 so systémovým výkonom 240 kW (326 koní), s kombinovanou spotrebou 22,5 – 19,4 kWh/100 km a s dojazdom do 425 kilometrov podľa WLTP.

NEPREHLIADNI
Toto je nová technologická vlajková loď BMW. Elektromobil iX má futuristický dizajn a dojazd vyše 600 km

Ponuku modelov neskôr obohatí ešte výkonnejšia verzia BMW iX M60. Prvé čisto elektrické „M-ko“ od BMW dosiahne výkon viac ako 440 kW (600 koní).

Cenou začína poriadne vysoko

Nie len technológiami, ale aj samotnou cenou rúbe bavorská automobilka poriadne vysoko. Základný model BMW iX xDrive40 u nás na Slovensku začína na sume 78 550 €. Lepšie vybavená verzia BMW iX xDrive50 u nás štartuje na sume 98 200 €. Výrazný cenový rozdiel medzi obomi verziami sa ale podpísal aj na výrazných technických rozdieloch.

BMW Group

Drahšia verzia disponuje výkonom 500 koní a rýchlym 200 kW nabíjaním, kdežto lacnejší model má výkon „iba“ 300 koní a nabíjací výkon 150 kW. V oboch prípadoch nájdeme vo vozidle 11 kW AC palubnú nabíjačku.

Nezvyčajný exteriér a luxusný interiér

Dizajn exteriéru už na prvý pohľad vzbudzuje nielen emócie, ale aj zmiešané pocity, nakoľko sa výrazne líši od ostatných modelov BMW. Zaujme najmä vertikálne orientovaná masívna maska chladiča, ktorá pripomína legendárne obličky, ale aj predné úzke svetlomety, ktoré za príplatok môžu byť aj laserové.

BMW Group

V interiéri sa budúci majitelia môžu tešiť na kvalitné materiály, sedadlá so zabudovanými opierkami hlavy či panoramatické strešné okno. Ako informuje Electrek, šesťuholníkový dvojramenný volant a obrovský zakrivený displej BMW Curved Display jednoznačne patria medzi futuristické prvky, vďaka čomu je možné elektromobil označovať za vlajkovú loď automobilky. Model BMW iX sa do celosvetového predaja dostane v novembri 2021.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom