V roku 2014 sa dostal na trh plug-in hybrid od BMW s označením i8, ktorý zaznamenal u fanúšikov značný úspech. Na autosalóne v Los Angeles teraz automobilka predstavuje vynovenú podobu i8-čky. Z jedného modelu sa stávajú hneď dva a oba prinášajú niekoľko vylepšení.

BMW odhalilo hybridné modely i8 Roadster a i8 Coupé. Prvý z menovaných prichádza s jednou podstatnou dizajnovou zmenou. Dostáva totiž zaťahovateľnú strechu a jeho majitelia si tak budú môcť užiť jazdu s vetrom vo vlasoch. Otváranie či zaťahovanie strechy je plne automatické. Celá akcia prebehne do 15 sekúnd a realizovať sa dá pri rýchlosti do 60 km/h.

Oba modely nového BMW i8 dostávajú aj výkonnejšie motory. Elektrická jednotka tak odteraz disponuje silou 105 kW, čo predstavuje 143 koní. Vylepšená kapacita batérií umožní automobil prejsť dlhšiu vzdialenosť len čisto na elektrinu. Model i8 Roadster prejde 53 kilometrov, jeho náprotivok i8 Coupé ešte o 2 viac. Súčasťou hybridov je aj vylepšená technológia BMW Drive, ktorá optimalizuje využitie elektromotoru počas jazdy.

Nenechaj si ujsť
Pozreli sme sa oficiálne na Audi A8: Technológie skĺbené s extrémnym luxusom

Rýchle aj šetrné

Elektromotoru robí spoločnosť aj spaľovací agregát. Ide o trojvalcový preplňovaný motor s výkonom 170 kW /374 koní. Celkovo tak hybridy disponujú silou 275 kW a budú poriadne rýchle. Model Roadster zrýchli z nuly na sto za 4,6 sekundy, Coupé to zvládne ešte rýchlejšie, a to za 4,4 sekundy. Maximálna rýchlosť je u oboch automobiloch obmedzená na 250 km/h.

Pri kombinovanej spotrebe nových modelov výrobca udáva hodnotu 2,1 l. Na trh prídu v priebehu budúceho roka, no cenu zatiaľ nepoznáme. Kým sa teda modely i8 Roadster aj Coupé dostanú oficiálne na cestu, vychutnaj si pohľad na ich futuristický dizajn v galérii.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom