banner-minote-pro
Spoločnosť Blackview je známa svojimi vernými klonmi rôznych zariadení. Za posledné mesiace ich na trh uviedla hneď niekoľko.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Najnovší prírastok do rodiny Blackview, Blackview Ultra Plus, si prepožičal populárny dizajn iPhonu 6S Plus. Na prvý pohľad sa zariadenia po vizuálnej stránke veľmi nelíšia. My sme sa rozhodli zamerať sa na špecifikácie novinky. Samozrejme, porovnávať tento smartfón so zariadením z dielne Apple, ktoré je 4x drahšie ako jeho čínsky klon, nie je zrovna fér, no v danej cenovej kategórii môže byť Blackview Ultra Plus konkurencieschopným smartfónom.

Apple Iphone 6 Plus 16GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


Blackview Ultra Plus

Blackview Ultra Plus poháňa štvorjadrový 64-bitový procesor MediaTek MT6735, ktorý by mal zabezpečiť plynulý chod. Rovnaký čip nájdeme napríklad aj v Meizu M2. Procesoru sekunduje RAM s veľkosťou 2 GB. Vnútorná pamäť má kapacitu 16 GB, no Blackview Ultra Plus prichádza so slotom pre microSD kartu.

Mediatek 6735
Displej zariadenia má uhlopriečku 5,5“ a ponúka HD rozlíšenie(1280 x 720). Fotografie si zhotovíte 13MP snímačom Sony IMX164 v kombinácii s 5 MP prednou kamerou. Očakávame, že kvalita fotografií bude obstojná, no nečakáme nič pozoruhodné.

blackview-ultra-plus-2 (2)
Hrúbka zariadenia nie je v posledných rokoch len otázkou dizajnu, ale aj výzvou pre technológie a samotných konštruktérov. Blackview Ultra Plus prichádza s elegantnou hrúbkou len 7,8 mm. Dôležité je však to, že výrobca ukážkovo využil miesto vo vnútri zariadenia a tak sa môže používateľ tešiť na batériu s kapacitou 3180 mAh, ktorá by mala napríklad zvládnuť 300 hodín v Standby režime alebo 450 minút hovoru.

blackview-ultra-plus-2 (1)
Blackview Ultra Plus beží na Androide 5.1 Lollipop. Smarfón podporuje Dual SIM a taktiež LTE siete. Nanešťastie, musíme poznamenať, že snímač odtlačkov prstov absentuje. Smartfón bude dostupný v štyroch farebných variantách – šedá, zlatá, strieborná a „rose gold“.

blackview-ultra-plus
Oficiálna dostupnosť zariadenia ešte známa nie je, poznáme však cenu, ktorá sa zastavila na 140 €.

blackview-ultra-plus-2 (3)

Zdroj: Gizmochina, Blackview

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP