banner-pixelPixely od Googlu predstavené v minulom roku dokazujú svoje kvality v mnohých smeroch. Jedným z nich je aj vytváranie špičkových fotografií. Veď nie nadarmo sa tieto smartfóny radia k najlepším fotomobilom na trhu. Posledné správy však naznačujú, že pripravovaný model od BlackBerry môže dostať rovnaký snímač ako referenčné smarfóny softvérového giganta.  

Už o pár týždňov budeme svedkami najväčšieho veľtrhu, kde výrobcovia predstavia svoje najnovšie kúsky. Na MWC 2017 nebude chýbať ani BlackBerry, ktoré predstaví posledný smartfón s dizajnom z vlastnej dielne. Podľa doteraz známych informácií dostane novinka s kódovým označením „Mercury“ fyzickú QWERTY klávesnicu podobne ako model Priv. Najväčším prekvapením v novinke však môže byť fotoaparát, o ktorom sa hovorí, že bude disponovať rovnakým snímačom ako Google Pixel / Pixel XL. Ak sa tieto správy potvrdia, tak novinka ponúkne kvalitný snímač Sony IMX378, ktorý má rozlíšenie 12,3 MPx, clonu f/2.0 a 1,55 µm veľké pixely.

blackberry-mercury-pre-production-22_0zdroj fotografie: AndroidCentral

TIP: Čínske TCL kupuje všetky globálne práva na značku BlackBerry

Selfie fotoaparát dostane snímač Samsung S5K4H8 alebo Omnivision OV8856. Google dosiahol vysokú kvalitu fotografií nielen skvelým snímačom, ale najmä dodatočnou softvérovou úpravou na perfektnej úrovni. Preto je kvalita výsledných fotografií stále otázna, no spoločnosť nás ešte môže veľmi milo prekvapiť. Tieto informácie tak nahrádzajú doterajšie špekulácie o fotoaparáte s rozlíšením 18 MPx.

ces17blackberrymercury-cnetzdroj fotografie: CNET

Nové BlackBerry Mercury nebude zaostávať ani po výkonovej stránke a v jeho vnútri bude pracovať stále výkonný procesor Snapdragon 821, s ktorým bude spolupracovať operačná pamäť RAM o veľkosti 4 GB. Aj tie najnovšie hry nebudú problémom s grafickým akcelerátorom Adreno 530, ktorý bude svoj výkon predvádzať na 4,5″ displeji s rozlíšením 1680 x 1080 pixelov. K dispozícií bude aj 32 GB úložisko a 3400 mAh batéria. Operačným systémom bude Android vo verzii 7.0 Nougat.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom