banner-redmi-4aMnožstvo noviniek, množstvo výrobcov, množstvo očakávaní. Áno, máme na mysli výstavu CES 2017, ktorá je už takmer na dohľad. Od zajtra budeme môcť v Las Vegas nájsť takmer všetkých renomovaných výrobcov smartfónov, ku ktorým sa pridá aj BlackBerry.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Len pár hodín pred začiatkom výstavy sa na povrch dostávajú oficiálne teasery od mnohých spoločností, vrátane TCL Communication, ktorá vlastní práva BlackBerry. Prvé video s krátkym pohľadom na QWERTY klávesnicu novinky uverejnil na Twitteri prezident a generálny manažér, Steve Cistulli.. Zrejme sa bude jednať o očakávaný model Mercury. Aj keď do dnešného dňa už uniklo zopár informácií o tomto smartfóne, tak výrobca zatiaľ nič viac neprezradil a necháva nás tak čakať až do poslednej chvíle. Podľa doterajších špekulácií bude Mercury obsahovať procesor Snapdragon 625, s ktorým bude spolupracovať operačná pamäť RAM o veľkosti 3 GB.

blackberry-mercury-3zdroj fotografie: PhoneArena

TIP: BlackBerry Mercury so 4,5″ displejom a QWERTY klávesnicou na prvých renderoch

Displej prinesie uhlopriečku 4,5″ a ako už u BlackBerry býva zvykom, pod obrazovkou nájdeme aj QWERTY klávesnicu. Chýbať nebude ani snímač odtlačkov prstov, ktorý sa netradične dostal do tlačidla Space na spomínanej klávesnici. Vnútorné úložisko dosiahne kapacitu 32 GB a o napájanie sa postará 3400 mAh batéria. Čerešničkou na torte bude predinštalovaný operačný systém Android 7.0 Nougat. Výrobca je však na ďalšie detaily o smartfóne skúpy, a preto sa pravdepodobne dozvieme podstatné detaily až počas oficiálneho predstavenia.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
100%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Matúš Mitro
Milovník nových technológií, obzvlášť tých zo sveta smartfónov, ktoré mu učarovali už poriadne dávno. Má rád dobrú hudbu, nepohrdne kvalitným filmom, ale ani debatou o rôznych inováciách. Kontakt: [email protected]