banner-redmi-4aAni BlackBerry nechce zaostávať za ostatnými výrobcami, a tak sa chystá predstaviť nový model, ktorý bude zrejme jeho posledným. O ďalšiu existenciu týchto smartfónov sa má postarať spoločnosť TCL, ktorá momentálne skupuje práva toho výrobcu.

Pri BlackBerry sme zvyknutí na typickú QWERTY klávesnicu, ktorá nebude chýbať ani pri novom modeli. Ten sa objavil na prvých renderoch pod kódovým označením „Mercury“ a trocha sa podobá na model Passport, no odlišnosťou je práve fyzická klávesnica. Najnovšie správy ukazujú rendery nového modelu, ktorý prinesie po okrajoch zahnutý displej a tiež spomínanú fyzickú klávesnicu, v ktorej budú zakomponované aj interpunkčné znamienka.

blackberry-mercury-2zdroj fotografie: PhoneArena

Chýbať nebude ani výbava, ktorá tomuto dravcovi dodá poriadny výkon s procesorom Snapdragon 821 a aj o najnovšie hry sa postará grafický akcelerátor Adreno 530. Podľa všetkého dostane novinka tiež veľkú batériu, s ktorou nebude mať problém pracovať aj dva dni bez nabíjania. Snímač odtlačkov prstov bude netradične uložený v medzerníku na fyzickej klávesnici, ktorá obmedzuje veľkosť displeja na kompaktných 4,5″.

blackberry-mercuryzdroj fotografie: PhoneArena

TIP: Čínske TCL kupuje všetky globálne práva na značku BlackBerry

V posledných rokoch nebola spoločnosť BlackBerry schopná konkurovať gigantom, ako Apple, či Samsung, preto sa odklonila skôr k softvéru a službám. Ďalšie modely smartfóny už nebude mať na starosti kanadský výrobca, ale o všetko, vrátane návrhu, výroby a predaja sa postará spoločnosť TCL, ktorá už má zopár modelov vo svojej ponuke. S TCL spolupracuje aj Alcatel-Lucent, ktorého model populárny Idol 4 bol prerobený pre BlackBerry.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom