banner-redmi-4aAni BlackBerry nechce zaostávať za ostatnými výrobcami, a tak sa chystá predstaviť nový model, ktorý bude zrejme jeho posledným. O ďalšiu existenciu týchto smartfónov sa má postarať spoločnosť TCL, ktorá momentálne skupuje práva toho výrobcu.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Pri BlackBerry sme zvyknutí na typickú QWERTY klávesnicu, ktorá nebude chýbať ani pri novom modeli. Ten sa objavil na prvých renderoch pod kódovým označením „Mercury“ a trocha sa podobá na model Passport, no odlišnosťou je práve fyzická klávesnica. Najnovšie správy ukazujú rendery nového modelu, ktorý prinesie po okrajoch zahnutý displej a tiež spomínanú fyzickú klávesnicu, v ktorej budú zakomponované aj interpunkčné znamienka.

blackberry-mercury-2zdroj fotografie: PhoneArena

Chýbať nebude ani výbava, ktorá tomuto dravcovi dodá poriadny výkon s procesorom Snapdragon 821 a aj o najnovšie hry sa postará grafický akcelerátor Adreno 530. Podľa všetkého dostane novinka tiež veľkú batériu, s ktorou nebude mať problém pracovať aj dva dni bez nabíjania. Snímač odtlačkov prstov bude netradične uložený v medzerníku na fyzickej klávesnici, ktorá obmedzuje veľkosť displeja na kompaktných 4,5″.

blackberry-mercuryzdroj fotografie: PhoneArena

TIP: Čínske TCL kupuje všetky globálne práva na značku BlackBerry

V posledných rokoch nebola spoločnosť BlackBerry schopná konkurovať gigantom, ako Apple, či Samsung, preto sa odklonila skôr k softvéru a službám. Ďalšie modely smartfóny už nebude mať na starosti kanadský výrobca, ale o všetko, vrátane návrhu, výroby a predaja sa postará spoločnosť TCL, ktorá už má zopár modelov vo svojej ponuke. S TCL spolupracuje aj Alcatel-Lucent, ktorého model populárny Idol 4 bol prerobený pre BlackBerry.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
50%
Chcem to
25%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
25%
Neznášam to
0%
O autorovi
Matúš Mitro
Milovník nových technológií, obzvlášť tých zo sveta smartfónov, ktoré mu učarovali už poriadne dávno. Má rád dobrú hudbu, nepohrdne kvalitným filmom, ale ani debatou o rôznych inováciách. Kontakt: [email protected]