Fanúšikovia MCU sa po dvojročnom čakaní konečne dočkali premiéry ďalšieho veľkofilmu, ktorým tentokrát bola Black Widow znamenajúcu rozlúčku Scarlett Johansson so svojou ikonickou úlohou.

Dlho očakávaná superhrdinská snímka do kín vstúpila počas uplynulého víkendu a Disney si vo svojom portfóliu môže zaškrtnúť ďalší úspešný hit. Black Widow totiž podľa Hollywood Reporter len na domácom americkom trhu dokázala zarobiť 80 miliónov, čím sa okamžite vyhupla na čelo rebríčka tržieb.

TMDB.org

Domova rodina pokorená

Novinka tak odsunula na druhé miesto ďalšiu miliardovú značku, Rýchlo a zbesilo, ktorej deviaty diel v kinách za prvé tri dni na trhu Spojených štátov zarobil 70 miliónov, teda približne o 10 miliónov menej. Celosvetovo sa síce F9 v tržbách prehuplo už cez pol miliardy, Black Widow však stále čaká štart na masívnom čínskom trhu.

Určite nezmeškaj
Loki je len začiatok a Marvel ide bomby. Toto sú všetky MCU projekty, ktoré prídu najbližšie roky

Okrem úspechu v Spojených štátoch si Black Widow neviedla zle ani na medzinárodných trhoch, odkiaľ do pokladnice filmovej megakorporácie pritieklo ďalších 78 miliónov.

Film sa navyše v deň premiéry objavil aj streamovacej službe Disney+, kde bol v rámci programu Premier Access sprístupnený za príplatok 30 dolárov (približne 22 eur) a týmto spôsobom tvorcom na účet pribudlo ďalších 60 miliónov. Zaujímavosťou je, že Disney vôbec prvýkrát pristúpilo k zverejneniu tržieb zo služby Premier Access.

V minulosti sa na nej objavili filmy ako Mulan, Cruella alebo Raya a drak, v týchto prípadoch však tržby zo streamovacej platformy zostali predmetom špekulácií. Zároveň netreba zabúdať, že kým z kinotržieb sa zisky rozdeľujú aj medzi reťazce kín, z premiéry na Disney+ spoločnosti zostáva plný zisk.

Do cieľa ešte ďaleko

Aj keď je pohľad na tržby Black Widow vzbudzuje nádeje, že kinopriemysel sa vzmáha po katastrofických pandemických mesiacoch, tržby filmu stále zostávajú ďaleko za v minulosti nastaveným štandardom.

Ďalšia marvelovka so ženskou postavou, Captain Marvel, za otvárací víkend na domácom trhu zarobila 153 miliónov, celosvetovo sa za prvé tri dni po premiére ustálila na 455 miliónoch.

Black Widow teda stále má čo doháňať, fanúšikovia však spravidla z kina odchádzajú spokojní, keďže film je viac než dôstojným prírastkom do rodiny MCU a skvelou rozlúčkou Scarlett Johansson so svojou postavou.

 

 

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom