Ešte v júni sme priniesli článok, že KFC, spoločnosť prevádzkujúca sieť s rýchlym občerstvením, plánuje uviesť na trh hernú konzolu, ktorá bude navyše disponovať aj fritézou na zohrievanie legendárnych kurčiat. Ako informuje web WCCFtech, tento „žart“ sa stáva realitou a konzola skutočne prichádza na trh.

V čase, kedy KFC poprvýkrát ukázalo ich vlastnú hernú konzolu zrejme nikto nepochyboval, že sa jedná iba o vtip. Konzola mala ponúknuť hranie hier v 4K pri 120 fps a ako bonus mala disponovať komorou na zohrievanie kuracích špecialít. Oficiálne predstavenie reálneho produktu bolo naplánované na 12. novembra. Tento dátum spoločnosť mierne prešvihla, no teraz prichádza konzola v celej kráse.

Čo je navyše paradoxom, reálna konzola naozaj disponuje spomínanou komorou na zohrievanie kuraťa a okrem toho ponúka naozaj solídne technické parametre. O stavbu sa postarala spoločnosť Cooler Master, píše Cnet.

Jej srdcom je procesor od spoločnosti Intel. Aby spoločnosť čo najefektívnejšie narábala s miestom v konzole, využili element Intel Nuc 9, čo je v podstate kompletný minipočítač postavený hlavne na procesore Intel 9. generácie. Gigant rýchleho občerstvenia je na svojom oficiálnom webe ohľadom hardvéru veľmi strohý na informácie.

Grafická karta od Asusu podporuje ray tracing a s najväčšou pravdepodobnosťou by mohlo ísť o Nvidiu GeForce RTX 2070 alebo RTX 2080 a Na ukladanie hier je k dispozícii 2 TB NVME SSD disk. Konkrétne ide o dvojicu Seagate BarraCuda 1TB SSD diskov.

Konzola disponuje podporou pre okuliare na virtuálnu realitu a čerešničkou na torte je hranie v 4K až pri 240 fps, čo je viac, ako výrobca udával ešte v júni. Mnoho fanúšikov sa však ohrádza, že KFConsole nie je klasická konzola, ale ide v podstate o obyčajný počítač.

KFC Gaming/Twitter

Prakticky majú pravdu, na konzole od KFC si zahráš hry učené na PC, nakoľko Sony aj Xbox má svoje vlastné systémy a hry sa na tieto konzoly vyvíjajú zvlášť. Na druhú stranu, aj Xbox či PlayStation je v podstate iba „obyčajný“ počítač.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom