Len pred pár dňami Sony odhalilo svoju novú konzolu PlayStation 5 a dnes tú máme informácie, že tento segment bude doplnený o ďalšieho „hráča“. Ako informuje portál Gizmochina, svoju vlastnú konzolu už pripravuje aj známy predajca rýchleho občerstvenia KFC.

Napriek tomu, že KFC zverejnilo na svojom Twitteri oficiálny teaser, doteraz nevieme, či sa jedná o „žart“, alebo či to myslí fastfoodová spoločnosť s daným produktom vážne. Video na Twitteri ukazuje, ako by mala nová konzola vyzerať – dizajn je inšpirovaný hlavne známym kýblikom, v ktorom KFC svoje smažené kura predáva.

Okrem toho, že KFC Console bude podľa teaseru podporovať crossplatformové hranie (zatiaľ nepoznáme podporované hry a ani platformu, z ktorej chce hry čerpat), rozlíšenie až 4K pri 120 fps, tento zaujímavý produkt dostane aj vstavanú „fritézu“, v ktorej si môžeš počas hrania pripravovať kuracie špeciality.

Informácie o čipe alebo o veľkosti operačnej pamäte sú zatiaľ nemáme, a teda jediné, čo vieme, je fakt, že záhadný produkt by mal disponovať mechanikou na čítanie Blu-ray diskov. Na konci videa sa objavil aj dátum, kedy konzolu od KFC predstavia – táto naozaj bzarná udalosť je naplánovaná na 12. novembra, čiže približne o 5 mesiacov.

Nejak si však stále nevieme predstaviť, ako by mohla konzola reálne fungovať. Kombinácia výpočtovej elektroniky s fritézou na smaženie kuraťa nám príde nereálna, no ktovie, možno to KFC myslí naozaj vážne a ich zariadenie sa stane vďaka originálnym vlastnsotiam trhákom.

Viac sa ale dozvieme zrejme až o 5 mesiacov, ak dovtedy niekto oficiálne nepotvrdí, že sa jedná o podvrh. Zatiaľ sa teda musíme o hernej konzole baviť tak trochu aj v rovine, že je to stále reálne predstaviteľný produkt.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom