Automobilka Rimac len nedávno spustila dodávky svojho luxusného a poriadne exkluzívneho elektromobilu Nevera, no jeden kus sa už stihol stať účastníkom dopravnej nehody. Vodič dvojmiliónového hyperšportu v tom je ale zrejme nevinne, nakoľko do Nevery v USA zozadu nabúral motorkár. Na tému upozornil InsideEVs.

Prvým majiteľom Nevery s poradovým číslom #001 je bývalý šampión pretekov Formula 1 Nico Rosberg. Automobilka Rimac vyrobí iba 150 kusov hyperšportu Nevera a každý jeden z nich bude označený poradovým číslom.

Nultý exemplár ale nesie poradové číslo #000 a patrí samotnej automobilke. Táto Nevera slúži na marketingové účely a rôzne udalosti, kde ju spoločnosť predvádza verejnosti a médiám. Nuž, zdá sa, že od eventov si bude musieť dať táto zelená Nevera chvíľu pauzu.

„Ťukanec“ s vysokou škodou

Video z nehody sa objavilo na TikToku používateľa mahdiyarsaberi. Vodič, ktorý prechádzal okolo, celý incident zaznamenal. Na zemi môžeme vidieť motocykel značky Yamaha, ktorý zjavne nabúral do zadnej časti Nevery.

@mahdiyarsaberi This Motorcycle driver rear ended the $2.5 million Rimac Nevera in Santa Monica while driving recklessly on the Cacific Coast Highway ⚠️ “nobody was injured” ⚠️ 🎥 dak_dak_07 @rimac_automobili #rimacnevera #rimacautomobili #rimac #ev #electriccar #hypercar #supercar #cartok #carsoftiktok #mahdiyarsaberi #luxury #millionaire #auto #motorcycle #accident ♬ Love You So – The King Khan & BBQ Show

Luxusný elektromobil má iba malé poškodenia, ktoré nevyzerajú príliš vážne, no aj napriek tomu sa bude cena opravy pohybovať asponň v desiatkach tisícov eur. Auto sa zrejme bude musieť prepraviť z USA do Chorvátska, kde sa nachádza servis.

K incidentu došlo na diaľnici Pacific Coast Highway v Santa Monice v Kalifornii. Z videa na TikToku to našťastie vyzerá tak, že vodič motocykla ani nikto v luxusnom hyperšporte sa nezranil. Na vine je pravdepodobne vodič motocykla, nakoľko autor videa povedal, že pred nehodou jazdil po diaľnici ako šialenec.

Rimac prekonal očakávania samotného Nica Rosberga

Nico pochválil celkové spracovanie interiéru. V minulosti mal totiž možnosť vyskúšať prototyp superšportu Nevera a ako uviedol vo svojom videu, niektoré tlačidlá pôsobili horšie ako „ovládanie na práčke“. V jeho produkčnom modeli už mal z týchto ovládačov prémiový pocit.

Všetky tlačidlá vo vozidle sú robené na mieru, to znamená, že rovnaké komponenty nenájdeš v žiadnom inom aute. Rosberg si takisto všimol množstvo kamier vo vnútri, ktoré slúžia na to, aby si vodič pri jazdení na závodnom okruhu nemusel do auta montovať množstvo GoPro kamier. Jednoducho môže použiť záznamy z až 14 integrovaných kamier vo vozidle.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP