Jeden z najväčších mozgov našej planéty, Bill Gates, sa preslávil najmä ako spoluzakladateľ spoločnosti Microsoft. Svojim značným dielom tak prispel aj pri zrode najvyužívanejšieho desktopového operačného systému sveta. Ten je už však niekoľko rokov dostupný aj v okresanej mobilnej verzii pre smartfóny a tablety.

Hoci to teda spočiatku vyzeralo, že mobilný OS od Microsoftu bude svojho desktopového súrodenca v rozšírenosti a popularite nasledovať, nestalo sa tak. Akoby nestačilo, mobilný Windows si za posledných niekoľko rokov pohoršil natoľko, že sa dnes nachádza na úbohej jednej desatine percenta zo všetkých aktívnych smartfónov.

Tvrdá rana pre Windows 10 Mobile

Skutočnosť, že s týmto operačným systémom nie je všetko tak, ako by byť malo, najnovšie potvrdzuje aj vyššie Bill Gates. Ten sa osobne nepodieľal na vývoji Windows 10 Mobile, pričom sa najnovšie ukazuje, že tento systém nepatrí ani k jeho obľúbeným. Podľa jeho vlastného vyjadrenia sa totiž rozhodol prejsť na smartfón, ktorý obsahuje Android. Nanešťastie však konkrétny model neprezradil. Nezabudol však dodať, že priamo v tomto smartfóne má predinštalovaných poriadne veľa aplikácií, ktoré pochádzajú od slávnej redmondskej spoločnosti.

Pochopiteľne nás teda zaujímalo, ktorá z nich dokázala Gatesa presvedčiť, aby si jej produkt zadovážil. Hoci najbohatší muž sveta momentálne neplní žiadnu významnú úlohu v Microsofte, stále je členom jej predstavenstva. Keďže sa okrem iného podieľal aj na jej vzniku, pochopiteľne je v jeho záujme, aby naďalej prosperovala.

Keď už to teda tejto gigantickej spoločnosti nevyšlo pri vlastnom mobilnom systéme, pokúša sa uspieť aspoň na poli mobilných aplikácií. Je tu pritom jeden výrobca, ktorý okrem toho, že vyrába smartfóny s Androidom, integruje takmer všetky appky od Microsoftu priamo do tohto systému. Týmto výrobcom pritom nie je nik iný, ako juhokórejský Samsung, ktorý s Microsoftom spolupracuje už dlhší čas. Z tohto dôvodu teda môžeme usudzovať, že Bill využíva telefón s logom spoločnosti Samsung.

Juhokórejský výrobca musí mať z Gatesovej voľby radosť

Tu však nekončíme. Appky od Microsoftu sú predinštalované na všetkých telefónoch Samsungu od modelu S6. Najbohatší človek na planéte pochopiteľne siahne automaticky po najvyššej možnej triede, čo nás po troche uvažovania privádza k domnienke, že vo vrecku Billa Gatesa sa nachádza jeden z modelov Galaxy S6, S7, S7 edge, S8 / S8+, Note 5 či Note 8. Poďme na to teda vylučovacou metódou. Na začiatok môžeme s určitosťou vyradiť modely S6 a Note 5, ktoré prišli na trh ešte v roku 2015, kedy Microsoft stále ponúkal aj vlastné smartfóny.

Nenechaj si ujsť
Cez Atlantik položili superrýchly optický kábel. Má 6500 km a váži 4500 ton

Ďalej môžeme s veľkou pravdepodobnosťou vyradiť aj modely Galaxy S8 či Note 8, ktoré sú priveľmi nové pre človeka, ktorý je neustále vyťažený a nemá čas v jednom kuse sledovať trendy. Okrem toho tieto zariadenia obsahujú zahnuté displeje, rovnako ako model Galaxy S7 edge, ktoré Gates veľmi v láske nemá. Môžeme teda prehlásiť, že Bill Gates využíva smartfón Samsung Galaxy S7.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom