banner-pro-6
Niet pochýb o tom, že keď Xiaomi predstavilo svoj bezrámikový Mi MIX, celý technologický svet uprel oči priamo na čínskeho giganta. Pozornosť chce však pritiahnuť každý výrobca a Meizu nie je výnimkou. Spoločnosť preto chystá svoj vlastný variant bezrámikového smartfónu, teda priameho konkurenta pre Mi MIX. 

Aj napriek tomu, že má Xiaomi Mi MIX nižší pomer displeja k telu zariadenia ako sa hovorilo, stále sa jedná o revolučný smartfón, ktorý so sebou prináša doteraz nepoznané inovácie. Okrem veľkého 6,4″ displeja totiž výrobca využil aj špeciálnu technológiu piezoelektrického reproduktora, ktorý na reprodukciu zvuku využíva priamo konštrukciu zariadenia. Meizu však chce pripraviť vo svojej dielni ešte niečo lepšie s pomerom displeja ku konštrukcii na úrovni 100 %. Kvôli takto veľkému displeju by mal byť použitý ultrazvukový snímač odtlačkov prstov, ktorý je možné implementovať kdekoľvek do konštrukcie. Najnovším správam nahrávajú aj informácie zo sociálnej sieti Weibo, na ktorej sa hovorí modeli Pro 7.

Koncept bezrámikového smartfónu Meizu

Koncept bezrámikového smartfónu Meizu

Špekuluje sa aj o dostupnosti dvoch verzií. V prvej bude k dispozícii 6 GB operačnej pamäte RAM a vnútorné úložisko dosiahne veľkosť 64 GB. Druhou možnosťou bude smartfón s rovnako veľkou kapacitou pamäte RAM, no veľkosť vnútornej pamäte sa zdvojnásobí až na kapacitu 128 GB. Cenovky týchto noviniek by mali byť vzhľadom k výbave naozaj fantastické. Slabšia verzia by mohla ponúknuť cenu 360 €, zatiaľ čo výkonnejší variant zaútočí s cenou okolo 416 €. To, že sa spoločnosť rozhodla vložiť do konkurenta pre Mi MIX len to najlepšie, dokazuje aj displej o veľkosti 5,62″ s rozlíšením 2160 x 1080 pixelov.

meizu-pro-7-koncept-bezramikovy-fon2

meizu-pro-7-koncept-bezramikovy-fon

Hrúbka celého smartfónu by nemala presiahnuť 6,5 mm. Dostupné bude aj rýchle nabíjanie mCharge 4.0 s rýchlosťou nabíjania z 0 % na 100 % už za 40 minút. Ďalšie informácie hovoria o prednom 8 MPx selfie fotoaparáte. Všetko je zatiaľ len v rovine dohadov a do oficiálneho predstavenia, ktoré by malo byť stanovené na 24. decembra, sa ešte veľa informácii môže zmeniť.

TIP: Huawei chystá odpoveď na Xiaomi Mi MIX

meizu-pro-7-koncept-bezramikovy-fon4

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP