Zvesti o novom počine čínskeho Xiaomi kolujú vodami internetu už pár týždňov. Dodnes sme mali možnosť zhliadnuť niekoľko záberov, no detailné špecifikácie zatiaľ neboli úplne jasné. Posledná fotografia, na ktorej figuruje nové Xiaomi Redmi Note 5, prezrádza jeho špecifikácie a opäť potvrdzuje dizajn s minimálnymi rámikmi.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Keď Xiaomi v minulom roku začalo dizajnovú revolúciu bezrámikovým modelom Mi MIX, okamžite sa tohto trendu chopili mnohí ďalší výrobcovia. Obrazovky s čoraz tenšími okrajmi sme postupne stretávali najmä v prémiových smartfónoch, avšak postupne si svoju cestu našli aj do nižšej a strednej triedy.

Medzi konkurenciou zahviezdi

Zmenené pomery strán obrazoviek, tenšie okraje a omnoho krajší dizajn sú dôsledkom prechodu výrobcov k novému trendu bezrámikových displejov. Ten zasiahne aj nový model Redmi Note 5 od Xiaomi. Nástupca populárneho Redmi Note 4 sa už stihol objaviť aj na niekoľkých snímkach, no doposiaľ sme nevedeli, čo presne prinesú jeho útroby. To sa teraz zmenilo s poslednou zverejnenou fotografiou, ktorá prezrádza, že zdrojom výkonu tejto novinky bude zaužívaný Snapdragon 625. Ďalšia výbava bude tiež zahŕňať 64 GB interné úložisko, veľkú 4000 mAh batériu či fotoaparát s rozlíšením 12 MPx.

Nenechaj si ujsť
Konečne unikli špecifikácie Xiaomi Mi7. Pravá vlajková loď z Číny rozhodne zamieša kartami

Predinštalovaným operačným systémom bude Android vo verzii 7.1.2 Nougat, ktorý skrášli špičková nadstavba MIUI 9. Ako sa už dalo očakávať, displej s pomerom strán 18:9 a rozlíšením 2160 x 1080 pixelov prinesie po svojich okrajoch tenké rámiky. Využitie takéhoto dizajnu teda prinútilo výrobcu presunúť snímač odtlačkov prstov na zadnú stenu. Dátum predstavenia zatiaľ nie je presne známy. Ako ale poznáme Xiaomi, tak naň nasadí veľmi lákavú cenovku, ktorá padne do oka mnohým záujemcom. Moderný dizajn, skvelý výkon a výbava tak môžu aj z modelu Redmi Note 5 spraviť jedného z najväčších favoritov strednej triedy.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
6%
Páči sa mi to
56%
Chcem to
22%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
17%
Neznášam to
0%
O autorovi
Matúš Mitro
Milovník nových technológií, obzvlášť tých zo sveta smartfónov, ktoré mu učarovali už poriadne dávno. Má rád dobrú hudbu, nepohrdne kvalitným filmom, ale ani debatou o rôznych inováciách. Kontakt: [email protected]