Používatelia operačného systému Windows majú pravdepodobne poslednú šancu, kedy môžu svoj systém bezplatne aktualizovať na najnovší Windows 10. Po tomto bude jediná možnosť prechodu už len v rámci platenej licencie.

Informáciu priniesol portál Žive.cz. Prechod na najnovšiu verziu je dôležitý aj z pohľadu bezpečnosti. Najnovšia verzia totiž dostáva rôzne bezpečnostné aktualizácie ako prvá a možnosť svoj systém aktualizovať bude dostupná ešte približne týždeň.

Možnosť vrátiť sa späť

Aj keď Microsoft oznámil, že bezplatne aktualizuješ na Windows 10 len do konca minulého roka, túto ponuku predĺžil. Využijú ju všetci používatelia Windowsu 7 a 8. Nakoľko je stále veľa ľudí, ktorí na staršie verzie nedajú dopustiť, Microsoft do 14 dní ponúka možnosť vrátiť sa na predchádzajúcu verziu operačmého systému. Tešiť sa môžeš aj na takúto novinku, ktorá onedlho bude dostupná pre všetkých.

Nenechaj si ujsť!
Microsoft ohlásil dátum ukončenia podpory pre Windows 7. Končí aj s inováciami pre Windows 8.1

Aktivačný kľúč ti ale ostane a ty tak môžeš kedykoľvek znova aktualizovať počítač na Windows 10 úplne zadarmo. Vyhneš sa teda prípadným poplatkom za zakúpenie. Staršie systémy Microsoft nebude podporovať večne, čo potvrdil aj v svojej správe. Preto aj to je jeden z hlavných dôvodov, prečo by si mal počítač udržiavať na najnovšej verzii. Navyše Microsoft potvrdil, že Windows 10 je poslednou ‚‚klasickou’’ verziou. Nasledovať budú už len aktualizácie, ktoré budú celý systém vylepšovať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom