banner-p9

Huawei nedávno predstavil svoju novú vlajkovú loď Mate 9, ktorá je dlho očakávaným nástupcom minuloročného modelu Mate 8. Ani tentokrát nás novinka nesklamala. Podľa prvých výsledkov z benchmarkov ponúka tiež špičkový výkon. 

Novinka je vybavená naozaj skvelými parametrami. Tie dodávajú zariadeniu výkon, ktorým konkurenciu poriadne potrápi. Mate 9-ka už bola predstavená v nemeckom Mníchove a svoju premiéru v domovskej Číne bude mať 14.novembra. Dostupné výsledky zo známych benchmarkov dokazujú, že ide o poctivý kus vlajkovej lodi. Pod kapotou skrýva nový procesor Kirin 960, ktorý má v porovnaní s 950-kou hneď niekoľko vylepšení.

mate-9

Kirin 960 je vyrobený 16 nm technológiou a obsahuje aj nový typ jadier Cortex-A73. Tie majú vyššiu frekvenciu a spolu s jadrami Cortex-A53 pre menej náročné úlohy vytvárajú dokonalú kombináciu. O beh aj tých najnovších hier sa postará špičkový grafický akcelerátor Mali-G71 MP8. V novinke je dostupných až 6 GB operačnej pamäte RAM a úložisko prichádza s novými čipmi USF 2.1. Celkovo je tak smarfón energeticky úspornejší s oveľa vyšším výkonom. Konkrétne sa hovorí o zvýšení výkonu procesora o 15 % a grafického akcelerátora až o 180 %. Z dosiahnutých výsledkov je teda jasné, že Huawei priniesol na trh špičkové zariadenie s vynikajúcim výkonom.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú