Za touto novinkou stojí štúdio Hyperbolic Magnetism, ktoré má už na konte niekoľko oceňovaných herných titulov. Projekt s názvom Beat Saber je jedinečnou kombináciou VR prostredia a hudobných skladieb, ktorý sa teraz dostáva do predaja.

Do vývoja tejto virtuálnej novinky sa pustili v rámci českého štúdia Hyperbolic Magnetism dvaja Slováci, Ján Ilavský a Vladimír Hrinčár. Nový VR titul s názvom Beat Saber núti hráča pohybom a svetelným mečom triafať boxy prichádzajúcich tónov zo skladieb. Za ich tvorbou stojí ostrieľaný hudobný skladateľ Jaroslav Beck.

Obrovský úspech ešte pred vydaním

Ten sa donedávna podieľal na tvorbe hudobného podkladu pre štúdio Blizzard, ale tiež pre filmy Star Wars. Teraz však pri vývoji tejto hry figuruje ako CEO a stará sa o celú hudobnú nádielku, ako aj zložitosť jednotlivých pesničiek a levelov. Práve prvky zo ságy Star Wars kombinuje Beat Saber vo svojej hrateľnosti. Hra sa aj vďaka tomu teší veľkej pozornosti, keď trailery a skladby z nej si doteraz na internete pustilo až 150 miliónov ľudí, uvádza portál Czechcrunch.

Nenechaj si ujsť
Toto majú byť špecifikácie PlayStation 5: Nechýba hardvér od AMD a virtuálna realita

Hru si už teraz môžeš kúpiť za necelých 20 € v Steame, alebo obchode Oculus Store. Hra je zatiaľ dostupná pre set Oculus Rift, HTC Vive a Windows Mixed Reality. Neskôr zavíta aj do PlayStation 4. Spolupráca skúseného hudobného skladateľa, dvoch šikovných Slovákov a českého štúdia Hyperbolic Magnetism tak priniesla úspech, ktorým sa Beat Saber vo svete v najbližších mesiacoch rozhodne ešte zviditeľní. Zatiaľ však musí táto trojica vytvoriť ďalšie levely, ktoré by hráčom priniesli ešte viac skvelých zážitkov vo virtuálnej realite.

Ďalšie vylepšenia prinesú ešte viac možností

Hra Beat Saber je totiž vo vybraných obchodoch dostupná predbežne a do jej finálneho vydania tak majú tvorcovia ešte plné ruky práce. „Early Access“ verzia však už teraz obsahuje všetky mechanizmy pre arkádový mód, ktorý si môžu zahrať aj súťaživejší hráči. Do plnej verzie hry sa dostane aj nádielka nových pesničiek, režim singleplayer, ale aj viac rôznych misií a výziev. V budúcnosti sa tak dočkáme mnohých vylepšení, ktoré posunú Beat Saber na vyššiu úroveň.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom