Elektromobily Tesly dostávajú stále nové vylepšenia, ktoré zvyšujú bezpečnosť a pohodlie posádky na cestách. Spoločnosť teraz testuje aj ďalšie možnosti, ktoré by prispeli k lepšiemu rozpoznávaniu okolitých objektov. V novom softvérovom balíku je autopilot vylepšený o lepšiu neurónovú sieť, ktorá zvláda na cestách rozoznať aj motocykle predbiehajúce po deliacich čiarach.

Predbiehanie nie je na cestách nezvyčajným manévrom, no mnohí vodiči sú pri tom príliš neohľaduplní, čo mnohokrát môže viesť k nehode. Rovnako tak obiehanie motocyklom býva neraz trpkou chvíľou, pretože si motorkára nemusí vo svojom spätnom zrkadle všimnúť ani skúsenejší vodič. Tesla však teraz prichádza s riešením a testuje novú funkciu pre lepšiu detekciu objektov v okolí jej elektromobilov.

Užitočná novinka pre Tesly

Spoločnosť spustila nový softvérový update Version 9, ktorý obsahuje prepracovanejšieho autopilota než predošlá verzia. Nové funkcie neurónovej siete začínajú lepšie rozoznávať okolité autá, kamióny, motorky či ľudí. Tesla teraz umožnila aby Autopilot 2.0+ mohol jednotlivé objekty kategorizovať a vodič tak mal lepší prehľad o tom, čo sa neďaleko jeho elektromobilu nachádza. Túto významnú novinku si už vyskúšal Scott Kubo, majiteľ Tesly Model 3, ktorý zverejnil prvé zábery na videu. Hoci môžeme vidieť, že rozoznávanie objektov ešte nie je celkom dokonalé, časom sa môže výrazne zlepšiť s tým ako rýchlo a presne sa bude neurónová sieť učiť.

Nenechaj si ujsť
Tesla znova triumfuje. Model 3 je najrýchlejším elektromobilom sveta na pretekárskej trati

Rozhodne však ide o skvelú vychytávku, ktorú by si pri jazde prial každý vodič. Aktuálne má Autopilot 2.0+ stále mierne problémy s identifikovaním motorky, ktorú občas vykreslí ako auto. Vodič ale získava väčší prehľad o tom, že je obiehaný a tomu môže prispôsobiť jazdu. V prípade, že by zlyhali kamery, stále dokáže fungovať ultrazvukový senzor, ktorý zaznamená aj pohľad z mŕtveho uhla. Tesla tak urobila ďalší krok vpred pri vývoji svojho autopilota, ktorý sa postupne zdokonaľuje a posúva na stále vyšší level.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom