Elektrická novinka z dielne Audi už má za sebou svetovú, ale aj slovenskú premiéru, na ktorej sme boli aj my a celé dianie si mohol sledovať na našom Instagrame. Audi e-tron GT sa ešte ani nezačal predávať vo svojej štandardnej verzii sedan a šikovní dizajnéri už navrhli, ako by mohla vyzerať verzia „Shooting Brake“, alebo pre nás lepšie známe kombi, informoval portál Motor1.

Audi e-tron GT vyzerá naživo úchvatne, či už si fanúšikom alebo odporcom elektromobility, musíš uznať, že dizajnovo sa jedná o naozaj jedno z najkrajších Audi vôbec. Verzia RS e-tron GT je však okrem toho aj extrémne výkonná a rýchla, z 0 na 100 km/h to dá za 3,3 sekundy a môžeme povedať, že zažiť takéto zrýchlenie na vlastnej koží prináša naozaj unikátny pocit. Zábery vo videu z nedávnej akcie, na ktorú nás Audi pozvalo, hovoria za všetko.

Z praktického hľadiska už ale tento elektrický sedan zaostáva. Pre ľudí, ktorí preferujú praktickosť a ohromný výkon, je stále kráľovskou voľbou Audi RS6, no čo ak by v takomto prevedení prišiel aj elektromobil, konkrétne teda nový e-tron GT?

NEPREHLIADNI
Taycan ako crossover? Porsche predstavilo „praktickú“ verziu luxusného elektromobilu, zvládne aj terén

Superluxusný elektrický kombík

Kombíky ako praktickejšie verzie štandardných modelov rôznych automobilov sú aktuálne v kurze. Porsche len nedávno predstavilo verziu Cross Turismo elektrického Taycanu, ktorý má okrem pozmenenej línie aj o niečo vyššiu svetlú výšku.

Porsche

Návrh, ako by mohla vyzerať praktická verzia e-tronu GT, vytvoril dizajnér Rain Prisk, ktorý svoju ideu zdieľal aj na Instagrame. Vidieť môžeme trojdverový „kombík“ s masívnymi diskami a črty elektromobilu jasne naznačujú, že toto vychádza z e-tronu GT.

Chýbajúce zadné dvere dodávajú autu agresívny vzhľad, no na druhej strane uberajú z praktickosti a verzia „Shooting Brake“ by mala byť práve o tom byť čo najviac praktická. Bezpochyby však ide o nádherný koncept a vôbec by sme sa nenahnevali, ak by Audi s niečím podobným skutočne prišlo.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP