Mnoho fanúšikov a zvedavých hráčov nadchádzajúceho titulu Metro Exodus je sklamaných. Viacerí z nich chcú hru bojkotovať, pretože nebude dostupná na Steame. Podľa vývojara z 4A Games sa preto nemusia budúce tituly objaviť na PC platforme vôbec.

Posledný týždeň je situácia okolo vydania očakávaného titulu Metro Exodus poriadne dusná. Spoločnosti Deep Silver/Koch Media, ktoré stoja za vývojárskym štúdiom 4A Games, urobili krok, ktorý sa mnohým hráčom a fanúšikom titulu nepáči. Hra bude totižto exkluzivitou v obchode Epic Games Store po dobu jedného roka.

Nahnevaný vývojár si pustil ústa na špacír

Mnohí z fanúšikov a hráčov sa tak nemôžu zmieriť s faktom, že hra sa neobjaví Steame. Preto sa rozhodli hru bojkotovať a vyzývajú k tomu aj ďalších hráčov. Nedávno sa však na ruskom fóre Gameinator objavil príspevok od používateľa s nickom „scynet“, ktorý tvrdí, že je vývojarom v štúdiu 4A Games a pracuje aj na titule Metro Exodus.

Vo svojom príspevku uvádza, že je sklamaný z reakcie hráčov, ktorí sa rozhodli hru bojkotovať. Podľa neho hráči nechápu, koľko driny a úsilia stojí za vytvorením kvalitnej hry ako je Metro Exodus. Chcú bojkotovať hru len kvôli tomu, lebo nie sú ochotní stráviť zopár minút inštaláciou launchera od Epic Games. Bojkot tak podľa neho môže znamenať koniec budúcich titulov Metra na PC platforme.

Hráči sa o PC veriu v konečnom dôsledku nemusia báť

Štúdio 4A Games kvôli vyjadreniu svojho vývojara vydalo aj oficiálne stanovisko. V ňom uvádza, že sa jedná len o výpoveď jednotlivca, ktorý mal pocit, že sa situácia obrátila proti samotnému titulu bez pričinenia samotného štúdia.

„Rozhodnutie presunúť Metro Exodus zo Steamu do Epic Game Store bolo účinené výlučne spoločnosťami Koch Media/Deep Silver.

Nedávne pripomienky člena vývojového tímu 4A Games nezodpovedajú pohľadu spoločnosti Deep Silver alebo 4A Games ohľadom budúcnosti série. Odrážajú bolesť a sklamanie vášnivého človeka, ktorý videl to, čo nebolo predtým nič iné ako pozitívna a dobrá vôľa k jeho práci a obrátilo sa to ku kontroverznosti v dôsledku obchodného rozhodnutia, nad ktorým nemal žiadnu kontrolu. Úprimne žiadame, aby každá platná spätná reakcia v súvislosti s týmto rozhodnutím smerovala na spoločnosti Koch Media/Deep Silver a nie na vývojárov v 4A Games.

Budúca stratégia vydávania série Metro leží v kompetencii Koch Media / Deep Silver. Naše rozhodnutie o partnerstve s Epic Games bolo založené na základe cieľa investovania do budúcnosti série a nášho partnera 4A Games. Máme v úmysle pokračovať v tejto sérii a PC verzia bude vždy v centre našich plánov,“ znelo vyjadrenie 4A Games.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom