MWC 2018 v španielskej Barcelone sa nezadržateľne blíži, čo znamená, že onedlho spoznáme viaceré vlajkové lode výrobcov. Nebude chýbať ani spoločnosť Asus, so svojou radou smartfónov ZenFone.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Spoločnosť už potvrdila, že ďalšia rada ich smartfónov ZenFone, bude predstavená 27. februára na konferencii MWC 2018 v Barcelone. Podľa informácií pôjde o minimálne dve zariadenia – ZenFone 5 a ZenFone 5 Lite.

Inšpráciu nehľadal ďaleko

Pri predstavení iPhone X spoločnosťou Apple, mnoho ľudí pri pohľade na výrez v displeji ostalo v pomykove. Nechýbala ani veľká vlna kritiky, no napriek tomu patrí medzi najpredávanejšie modely. A aj keď sa našlo zopár zariadení, ktoré mali výrez aj pred príchodom iPhone X, bol to práve on, kto tento ‚‚trend’’ rozšíril medzi viacerých výrobcov. Len nedávno sme ťa informovali o tom, že takýto smartfón plánuje predstaviť aj Huawei. K nemu by sa mala onedlho pridať aj spoločnosť Asus.

Nenechaj si ujsť!
Huawei neodolal. Ďalšie úniky ukazujú, ako použije prvky iPhone X vo svojom modeli

Podľa dostupných nákresov a únikov fotografií, môžme predpokladať, že Asus ZenFone 5 bude mať rovnaký zárez, akým disponuje aj iPhone X. Zaradí sa tak medzi ostatných výrobcov, ktorí sa ním nechali inšpirovať pri návrhu vlastných zariadení. Vo výreze sa bude klasicky nachádzať predná kamera a rôzne snímače okolia. Nebude chýbať ani displej s pomerom strán 18:9.

V prípade verzie Lite už bude displej klasický, pomer strán však ostane zachovaný. V oboch prípadoch pôjde o smartfóny s duálnym fotoaparátom a čítačkou odtlačkov na zadnej strane. Operačným systémom bude najnovší Android 8.0 Oreo. Konštrukcia bude tvorená kombináciou hliníka a skla. Viacerých poteší zachovanie 3,5 mm jacku a Dual SIM. Cenu a dostupnosť zatiaľ drží v tajnosti a pravdepodobne sa to dozvieme až na samotnej konferencii.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
17%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
42%
Neznášam to
42%
O autorovi
Martin Lajčák
Volám sa Maťo a momentálne som študentom vysokej školy. Medzi moje záľuby patria nové technológie, športovanie a nepohrdnem ani dobrou knihou. Môžeš ma sledovať aj na Instagrame - @matolajcak