O tom, že výkon smartfónov napreduje raketovým tempom niet pochýb. Niektoré sú dokonca tak výkonné, že šliapu na päty aj niektorým notebookom či priemerným zostavám.

Okrem výkonu procesora je to vidieť hlavne aj na veľkosti operačnej pamäte, ktorá sa z roka na rok zvyšuje. Kým pred rokom bolo bežné mať smartfón so 4 GB RAM, dnes môžme vidieť zariadenia aj s jej dvojnásobkom. Naháňanie sa za číslami však ani zďaleka nekončí.

Asus ROG Phone mal mať až 10 GB RAM

Len pred pár dňami predstavený smartfón Asus ROG Phone spôsobil menší ošiaľ nielen hráčom, ale aj ostatným používateľom. Najlepšie komponenty, ešte vyššie takty procesora a bohatá výbava a možnosti telefónu ukázali, ako má správny herný smartfón vyzerať. Na internet však unikla správa ktorá hovorí, že spoločnosť Asus už pre desiatimi mesiacmi pracovala na tom, aby v ich smartfóne mohlo figurovať až 10 GB RAM.

A nie, nejedná sa o žiadnym preklep. Pravdepodobne ROG Phone mal obsahovať viac operačnej pamäte, než akou disponuje väčšina počítačov a notebookov v domácnosti. Dôvod, prečo k tomu nakoniec nedošlo je ten, že sa jednoducho toľko pamäte nevmestilo do konštrukcie zariadenia. Ktovie, či by s takouto porciou RAM vedel naložiť aj samotný systém.

asus rog phone 10 gb ram
Zobraziť celú galériu (0)
HardwareCanucks/Youtube/Screenshot

Nenechaj si ujsť!
Privítaj Asus ROG Phone: Najlepší herný smartfón na trhu, ktorý búra hranice medzi hernými počítačmi a smartfónmi

Každopádne mi to príde už ako prehnané. Síce by to vzbudilo silný záujem verejnosti, no žiadny veľký prínos by toľko RAM pamäte nemalo. Sám som majiteľom vlajkovej lode z minulého roka, ktorá má 4 GB operačnej pamäte a plne to postačuje na všetky úkony. Nechaj nám aj ty v komentároch vedieť, čo si o tomto naháňaní za číslami myslíš ty.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom