O spolupráci IKEI a ROG, hernej divízii  spoločnosti Asus, sme informovali už v septembri. Prvé produkty sú už dostupné na čínskom trhu, kde si portál PC Gamer všimol hneď niekoľko bizarných doplnkov.

Z ohlásenej kolaborácie dvoch spoločností sme čakali výsledky v podobe herných stoličiek, stolov, respektíve rôznych stojanov na periférie. Vedľa nich sme sa však dočkali aj línie LÅNESPELARE, ktorá v určitých prípadoch ponúka až bizarné produkty.

Vedľa dvojice podložiek pod myš, držiaku na kábel alebo hneď niekoľkých vankúšov nájdeme aj držiak na nápoje. Ten je možné pripevniť uťahovacím mechanizmom na hranu stola, a tak konzumovaný nápoj dostať mimo dosah často drahých periférií.

Toto sme od IKEI a ROG rozhodne nečakali

Vyššie zmieňovaný držiak stojí v prepočte 6,50 €.  Zaujímavým produktom je však aj stojan na smartfón so zabudovaním osvetlením.

IKEA

Ten je po prepočte ponúkaný za 32 €. Či pôjde o nápomocný nástroj, primárne využívaný pri streamovaní alebo pôjde o príslušenstvo pre ostatných profesionálnych tvorcov obsahu ukáže len čas.

V ponuke čínskej iterácie obchodu nájdeme už aj očakávaný, herne orientovaný nábytok. Predsa len, IKEA dlhé roky patrí medzi hlavné útočiská technologických nadšencov, nachádzajúcich v katalógu oporu ako pre herné kútiky, tak aj kancelárie.

Screenshot/IKEA

Nechýbajú očakávané motorizované stoly s osvetlením a nastaviteľnou výškou, herne orientované stoličky, poličky, kabinety a ďalšie drobné príslušenstvo. Ich ceny sú, rovnako ako vyššie spomínaná dvojica produktov, na veľmi prijateľnej úrovni.

Zároveň pripomíname správu spred niekoľkých dní. Herná kolekcia má namierené aj mimo hranice Číny už koncom roka, a tak očakávame, že sa týchto periférií dočkáme v Bratislave už v stanovenom októbri.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP