Po pôsobivej hernej konferencii Microsoftu, ktorý si nadupaným zástupom hier právom vyslúžil obrovskú chválu, koniec hernej udalosti Summer Game Fest patril Ubisoftu. Francúzska herná spoločnosť vytiahla viacero silných kariet, no nič v záujme hráčov netromflo horúco očakávaný nový diel Assasin’s Creed Shadows, ktorý bude zasadený do feudálneho Japonska.

Ubisoft po nedávnom oznámení hry sľúbil aj rozsiahlu gameplay ukážku a presne to aj doručil. Treba povedať, že vyzerá veľmi sľubne. Assasin’s Creed Shadows bude zasadený do Japonska v 16. storočí. Hra bude vydaná 15. novembra, ponúkne dve hrateľné postavy s výrazne odlišným herným zážitkom.

Prvou z nich je samuraj Yasuke, ktorý predstavuje hrubú silu a je špecialistom na boje zblízka. Yusuke okrem smrtiacich nástrojov v podobe katan či obrovských kyjakov ovláda aj svoju pušku Teppo, ktorou môže nepriateľov eliminovať z diaľky.

Výrazne odlišný prístup ponúka postava Naoe, ktorá sa sústreďuje na tiché zakrádanie a likvidovanie protivníkov. V arzenáli disponuje napríklad uchopovacím hákom, skrytými čepeľami či vrhacími nožmi. Naoe sa spolieha na tiché zakrádanie a splynutie s prostredím.

Ubisoft potvrdil, že hlavné postavy budú na začiatku príbehu stáť na opačnej strany barikády, no nečakané okolnosti ich donútia spolupracovať. Medzi postavami bude možné kedykoľvek počas hry prepínať, misie tak ponúknu viacero možností napredovania.

V jadre hrateľnosti ide o starý dobrý Assasin’s Creed, nový diel ponúkne aj RPG prvky v štýle Origins či Valhalla. Novinkou bude striedanie štyroch ročných období, z ktorých každé prinesie svoje výhody aj úskalia. Hra bude tiež disponovať striedaním dňa a noci.

Ubisoft pri odhalení hrateľnosti ukázal aj špeciálne edície hry, ich obsah a bonusy spoločnosť približuje v samostatnej ukážke. Assasin’s Creed Shadows vychádza v novembri tohto roka na konzoly PS5 a Xbox Series X/ S, rovnako ako PC.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú