banner-redmi-4aMark Zuckerberg, ako jeden z najvýznamnejších ľudí sveta, si môže dovoliť naozaj mnoho vecí, o ktorých sa bežným smrteľníkom ani nesníva. Tentokrát sa dozvedáme, že zakladateľ Facebooku má doma asistenta s umelou inteligenciou, ktorému hlas prepožičal známy herec Morgan Freeman. 

Domáci asistent s umelou inteligenciou, ktorý má vo svojom dome zakladateľ Facebooku, Mark Zuckerberg, dostal hlas od herca Morgana Freemana a nazýva sa Jarvis. Inšpirácia populárnym filmom Iron Man je teda jasná. O ňom nedávno niekoľko slov napísal aj sám Mark, no neskôr tiež priniesol video, ktoré upresňuje dokonalosť a presné fungovanie Jarvisa. Nový asistent funguje pomocou hlasových príkazov a zdá sa, že to s ním Mark dotiahol naozaj ďaleko a úprimne, kto sa môže pochváliť, že má doma vlastného Jarvisa?

facebook
zdroj fotografie: Facebook

TIP: Facebook na nátlak vlády prestáva v Európe zbierať údaje o používateľoch WhatsApp

Vďaka tomu, že vyhral súťaž popularity na Facebooku, mohol Morgan Freeman zapožičať hlas novému osobnému asistentovi. Zatiaľ nie je známe, či za tým bola aj nejaká finančná odmena. Napriek tomu musíme uznať, že je Jarvis fantasticky spracovaný a nie je to len akýsi robotický hlas, ale dokáže samostatne rozmýšľať, organizovať a celkovo zdokonaliť každodenný život aj svojim humorom ako môžeme vidieť v nasledujúcom videu nižšie.

Takto funguje asistent u Marka doma:

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP