V utorok získala spoločnosť Apple patent, ktorý popisuje okrúhly displej. Naznačuje, že sa Apple chystá vydať inteligentné hodinky Apple Watch s okrúhlym ciferníkom?

Patentový úrad Spojených štátov amerických vydal spoločnosti Apple patent pod číslom 9965995, ktorý je označený názvom „Elektronické zariadenie s displejom so zakrivenými okrajmi“. Tento patent popisuje zhotovenie technológie okrúhleho displeja, ktorý by mohol byť použitý namiesto klasického, dobre známeho obdĺžnikového displeja v aktuálnych inteligentných hodinkách Apple Watch.

Bude tento patent skutočne určený pre hodinky?

Ak si prezrieme samotné obrázky a prečítame príslušný dokument, môžeme postrehnúť, že Apple mal na skutočne na mysli hodinky. Mohlo by sa zdať, že ide o zamietnutý dizajn, no podanie patentu sa uskutočnilo niekoľko mesiacov po predstavení aktuálnych hodiniek Apple Watch a dokonca rokov po podaní ich pôvodného patentu. Situácia sa preto javí ako niečo, na čom Apple skutočne môže pracovať.

Patent sa zameriava na odstránenie problémov okrúhlych displejov

Samotný patent technológie okrúhleho displeja popisuje odstránenie niektorých problémov, ktoré takýto displej prináša. Napríklad je v patente spomenuté obdĺžnikové usporiadanie pixelov, ktoré nepokryje efektívne celú plochu okrúhleho displeja:

„Usporiadania pixelov majú často obdĺžnikové tvary, avšak obdĺžnikové usporiadanie pixelov sa neprispôsobí účinne zariadeniu s kruhovým tvarom. Kruhové displeje môžu mať úseky s úzkymi miestami, v ktorých sa signálne linky preplnia. To vedie k neefektívnemu využitiu plochy displeja. Bolo by teda vhodné poskytnúť vylepšenie zobrazenia v prípade kruhových displejov alebo iných displejov so zakrivenými okrajmi,“ Apple, US patent 9965995.

Hodinky alebo aj iné zariadenia?

V patente sa okrem hodiniek spomínajú aj iné zariadenia, ako napríklad inteligentné náramky, slúchadlá či dokonca okuliare. Apple sa chystá v najbližších rokoch predstaviť vlastné okuliare s rozšírenou realitou a práve takáto technológia by mohla byť vhodným kandidátom. Nakoniec len čas ukáže, čo Apple skutočne chystá. Dá sa však očakávať, že akékoľvek zariadenie s okrúhlym displejom vôbec neuvidíme.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú