Apple sa chystá tento rok ukázať ďalšiu nádielku nových zariadení, o ktorých sa šepká už nejaký ten mesiac. Zatiaľ však nebolo nič potvrdené, no pokiaľ ide o detaily o týchto produktoch, jedným z dôveryhodných zdrojov je analytik Ming-Chi Kuo. Kalifornský gigant má podľa týchto správ vylepšiť iPhony, AirPody, iPady a Apple Watch, ktorých možné vlastnosti odhalili najnovšie uniknuté informácie.

Špekulácie ohľadom nových Apple zariadení budú internetom kolovať ešte dlhú dobu, pokým ich nepotvrdí samotná spoločnosť pri oficiálnom predstavení. Dovtedy sa však môžeme pozrieť na to, čo predpovedá uznávaný analytik, Ming-Chi Kuo, ktorého odhady sa v prípade pripravovaných iPhonov a ďalších noviniek neraz naplnili. Ani tento rok Apple na svojich fanúšikov nezabudne, no budú mať dôvod na radosť pri všetkých nových produktoch?

iPhony sa zrejme opäť zaobídu bez veľkých dizajnových zmien

Tohtoročná generácia iPhonov sa už dostala pod ruky mnohým grafikom, ktorí vytvorili skvelé rendery, no názor uznávaného analytika znie inak. Ani tento rok by totiž nemal Apple upustiť od zaužívaného dizajnu a už tretíkrát po sebe by sme sa mali dočkať veľkých displejov s minimálnymi rámikmi a výrezom. Ten bude zasadený do konštrukcie, ktorá na zadnej stene môže priniesť po vzore Google Pixel 3 matné sklo. V ňom nájdeme aj nový trojitý fotoaparát, pričom tretí objektív bude podľa odhadov ToF fotoaparát pre meranie hĺbky obrazu.

Zobraziť celú galériu (0)
Concept Creator/YouTube

Nenechaj si ujsť
Apple chystá na tento rok veľké veci: Príde najväčší MacBook Pro za posledné roky a monitor s úžasným rozlíšením

Zmeniť by sa však nemala uhlopriečka obrazoviek a ani veľkosť samotných smartfónov. Znova tak na scénu zrejme príde 5,8″, 6,5″ a 6,1″ iPhone. Kým prvé dva budú nástupcami prémiovej línie, stredne veľká uhlopriečka pripadne pre nástupcu dostupnejšieho iPhonu XR. Ten by sa však mal opäť dočkať klasického LCD displeja. Hoci sa doteraz špekulovalo o náhrade Lightning portu za USB-C, tak táto zmena sa zrejme nekoná. Aj Ming-Chi Kuo totiž prezrádza, že sa Apple bude držať svojho zaužívaného konektora. Výrazných vylepšení sa ale majú dočkať antény pre príjem signálu.

Návrat zabudnutého iPadu mini 4 a EKG pre ďalšie krajiny

Nové vylepšenia neobídu aj iPady. Apple má znova oživiť starší iPad mini 4, ktorý je stále vybavený procesorom A8 z iPhonu 6. iPad s 9,7″ uhlopriečkou však zväčší svoju obrazovku až na 10,5″, čím sa môže prispôsobiť novým dizajnovým zmenám, ktoré sme videli v závere minulého roka. Spoločnosť by tak vyhodila fyzické tlačidlo domov aj z posledného produktu, ktorý ním doteraz disponoval. Viac sa už dozvieme koncom marca, kedy má spoločnosť predstaviť svoje pripravované novinky.

Predpovediam Ming-Chi Kua neušli ani hodinky Apple Watch, ktoré majú podľa jeho informácií priniesť v septembri vylepšenú keramickú konštrukciu a EKG pre viaceré krajiny.

Doteraz je táto funkcia plne dostupná len v USA a niektorých vybraných krajinách, pričom si ju používatelia v Európe stále nemôžu vychutnať. Môžeme však očakávať, že s rozšírením EKG v Apple Watch Series 5 do ďalších krajín to Apple umožní aj aktuálnemu modelu Series 4. Na oficiálne rozhodnutie spoločnosti si však ešte pár mesiacov počkáme.

AirPods 2 prídu čo nevidieť

Veľa času už ale neostáva do predstavenia nových slúchadiel AirPods 2, ktoré mnohí čakali ešte v minulom roku. Teraz sa ich premiéra očakáva už 25. marca. Ak by sa však Apple rozhodol ich debut presunúť, mohli by sme ich vidieť neskôr v prvej polovici tohto roka.

Medzi hlavné prednosti 2. generácie týchto bezdrôtových slúchadiel sa môžu zaradiť hutnejšie basy, nové čierne prevedenie a povrchová úprava pre lepšie držanie v uchu používateľa. Akých noviniek sa dočkáme nám však ukáže až oficiálna premiéra.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom