Apple v posledných dvoch rokoch vsadil na nový dizajn svojich zariadení, počínajúc iPhonom X a posledným modelom iPadu Pro. Najnovšie správy hovoria, že s novým dizajnom sa neskôr v tomto roku predstaví 16-palcový MacBook Pro a chýbať nebude ani 32-palcový 6K monitor.

O najnovšie informácie zo zákulisia giganta z Cupertina sa postaral známy analytik Ming-Chi Kuo. Podľa jeho prieskumu, ktorý zverejnil portál MacRumors, sa Apple chystá neskôr v tomto roku predstaviť úplne nový model MacBooku Pro. Novinka by mala poskytnúť displej o veľkosti 16 až 16,5-palca.

Najväčší displej v MacBooku od roku 2012

Takáto veľkosť displeja by urobila z očakávanej novinky MacBook s najväčším displejom od modelu so 17-palcovým displejom, ktorý sa predával ešte v roku 2012. Ďalšie informácie hovoria aj o 13-palcovej verzii, ktorú by bolo zároveň možné konfigurovať až s 32 GB operačnej pamäte RAM. Novinka by mohla priniesť aj prekvapenia v oblasti dizajnu. Spomína sa hlavne vylepšený Touch Bar.

Apple sa vráti na trh s externými monitormi

Ďalšou zaujímavou novinkou má byť údajne návrat Applu na trh s externými monitormi. Tento návrat by sa mal niesť v znamení 31,6-palcového monitora s technológiou Mini LED, ktorý poskytne až 6K rozlíšenie. Pôjde tak o prvý externý monitor od modelu Thunderbolt Display, ktorý ponúkal gigant ešte v roku 2016. Aktuálne je tak najlepšou možnosťou pre majiteľov Mac produktov 27-palcový LG UltraFine 5K monitor, ktorý však údajne nie je úplne dokonalý.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom