V segmente nositeľných zariadení existuje mnoho skvelých inteligentných náramkov a hodiniek, ktoré disponujú rôznymi funkciami. K tým najvyspelejším však rozhodne patria hodinky od Apple, ktoré už neraz zachránili používateľov pred takmer istou smrťou. Najnovší prípad, kedy Apple Watch predišli možnej smrti, sa odohral v Austrálii, keď počas spánku upozornili mladého muža na vysoký tep srdca.

Pravidelný tep srdca by mal v pokojnom režime u ľudí dosahovať približne 60 úderov za minútu. Toto číslo sa však zvyšuje pri každej náročnejšej fyzickej aktivite. Pokiaľ však srdce dosahuje viac, než 100 úderov za minútu aj v pokoji, niečo nie je v poriadku. Svoje o tom vie aj 24-ročný Mike Love, majiteľ hodiniek Apple Watch z Austrálie, ktorý by bez tohto smart doplnku zrejme nevedel o tom, že má poškodené srdce.

Apple Watch znova ukázali svoje prednosti

Počas spánku totiž jeho srdce začalo biť výrazne rýchlejšie a dosahovalo 130 až 140 úderov za minútu, čo odpovedá stredne intenzívnej fyzickej námahe. Apple Watch pritom túto situáciu vyhodnotili ako rizikovú a Mikea na vysoký tep ihneď upozornili.

Po návšteve kardiológa sa pritom zistilo, že jeho srdce od narodenia obsahuje malú dierku, kvôli ktorej horné pľúca tlačili krv do pravej predsiene, miesto ľavej predsiene. Kardiológ pritom povedal, že táto vada spôsobovala cirkuláciu krvi v pľúcach a bránila jej dostať sa do zvyšku tela.

Nenechaj si ujsť
Apple Watch zachránili mužovi život pred takmer istou smrťou

Mike sa tak urýchlene podrobil operácii srdca, pri ktorej bol využitý moderný 3D robot daVinci. Vďaka tomuto spôsobu operácie sa skrátil čas na uzdravenie z 12 týždňov po klasickom zákroku len na 3 týždne. Operáciu srdca podstúpil Mike ešte počas mája a teraz je už plne uzdravený. Nebyť však hodiniek Apple Watch, ktoré ho na vysoký tep srdca ihneď upozornili, mohol tento mladý muž zomrieť na neodhalenú závadu srdca.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom