Apple Watch dominujú predajom smart hodiniek na trhu po celom svete. Etablovali sa aj u nás na Slovensku, kde však máme, podobne ako v mnohých iných krajinách, dostupnú len verziu GPS bez podpory mobilných dát a siete operátorov.

Podobná situácia panovala dlhé roky aj v susednom Česku, no tam sa operátori rozhodli podporu pre „cellular“ verziu Apple Watch konečne spustiť. Predajcovia už lákajú zákazníkov.

Aktualizácia 9.6.2021: Článok bol doplnený o vyjadrenie operátora O2.

Aktualizácia o 14:00: Článok bol doplnený o vyjadrenie operátora Orange.

Aktualizácia o 17:45: Článok bol doplnené o vyjadrenie operátora Telekom.

Apple Watch budú v Česku podporovať mobilnú sieť operátorov

Informácie o spustení predaja Apple Watch s podporou mobilnej siete sme objavili na viacerých weboch českých autorizovaných predajcov Apple zariadení a napríklad aj na českej Alze. Predajcovia tak už informujú zákazníkov o spustení predaja Apple Watch, ktoré budú podporovať aj mobilné pripojenie od operátorov.

NEPREHLIADNI
Huawei vyzýva Apple na súboj. Harmony OS premení produkty na “Super zariadenia” aj na Slovensku, má však háčik

Informácie o cellular Apple Watch už vydal český T-Mobile, ktorý je zároveň jediným operátorom na tamojšom trhu s podporou tejto verzie hodiniek. Predpredaj chytrých hodiniek od Apple vo verzii GPS+cellular už zahájil napríklad český iStores a iStyle, spolu so spomenutou Alzou. S podporou mobilnej siete tam ponúknu modely Apple Watch 6 a Apple Watch SE.

Redakcia

Podpora cellular verzie sa dá potom pravdepodobne očakávať aj pre pripravovaný model Apple Watch 7, ktorý príde na jeseň. Predajcovia v Česku navyše ponúknu v tejto verzii aj drahší variant vo vyhotovení z nerezovej ocele, ktorý na Slovensku nie je dostupný vôbec.

Lacné vôbec nebudú

Za klasickú hliníkovú verziu Apple Watch so 40 mm ciferníkom a podporou GPS+cellular si autorizovaní predajcovia vypýtajú 14 290 Kč, teda približne 561 €. Väčší variant so 44 mm ciferníkom a hliníkovým telom bude stáť 15 090 Kč, čo je zhruba 593 €. Takáto verzia bude dostupná vo všetkých doterajších farbách.

Redakcia

Prémiovejší model z nerezovej ocele bude dostupný za 20 390 Kč (cca 801 €) vo verzii so 40 mm ciferníkom a za 21 790 Kč (cca 856 €) so 44 mm ciferníkom. Tu budú potom k dispozícii farebné prevedenia v grafitovej, striebornej a zlatej farbe s rôznymi farebnými verziami náramkov.

Dočkajú sa aj Slováci?

Podpora verzie Apple Watch s mobilnou sieťou operátorov chýba dlhé roky aj na Slovensku, no zdá sa, že sa jej nedočkáme ani v dohľadnej dobe. Redakcia FonTech.sk oslovila autorizovaných predajcov Apple zariadení, ktorí však vyvrátili informácie o podpore cellular verzie týchto hodiniek na našom trhu.

Freepik (Úprava redakcie)

Keďže je podpora cellular verzie Apple Watch primárne na pleciach mobilných operátorov, informovali sme sa aj u nich, či budú tieto hodinky v blízkej dobe po vzore Česka aj u nás podporovať ich mobilnú sieť. V čase uzávierky článku sme odpovede na naše otázky nedostali, článok budeme aktualizovať o nové informácie.

Doplnené o vyjadrenie Orangeu:

V blízkej budúcnosti podporu cellular verzie hodiniek Apple Watch spustiť neplánujeme,“ informovala redakciu FonTech.sk Alexandra Piskunová, hovorkyňa Orangeu.

Doplnené o vyjadrenie od Telekomu:

„V dohľadnej dobe neuvažujeme o zaradení cellular verzie Apple Watch,“ informoval vo vyjadrení pre FonTech.sk hovorca Telekomu Michal Korec.

Doplnené o vyjadrenie O2:

Aktuálne v krátkodobom horizonte neplánujeme takýto krok, do budúcnosti ho však nevylučujeme,“ informovalo FonTech.sk O2.

Ďalšie články:

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom