Apple údajne pracuje na inteligentných okuliaroch s rozšírenou realitou. Tie by mohli v budúcnosti nahradiť iPhony a možno ich uvidíme už v roku 2019. 

Apple nie je v oblasti rozšírenej reality žiadny nováčik

Mohlo by sa zdať, že Apple je v oblasti rozšírenej reality nováčikom, no opak je pravdou. Gigant už na trh s rozšírenou realitou vstúpil, keď predstavil svoj vývojársky balíček ARKit. Vďaka nemu môžu vytvárať vývojári zaujímavé aplikácie, ako napríklad IKEA Place alebo Figment AR pre zariadenia s iOS.

Tentoraz sa Apple začal zaujímať aj o hardvérovú stránku AR. Podľa Tima Cooka však Apple nenašiel žiadnu existujúcu technológiu, ktorá by spoločnosti vyhovovala. To by sa tak malo v blízkej budúcnosti zmeniť.

Už v roku 2019!

Americká spoločnosť vraj už pracuje na vývoji okuliarov s podporou rozšírenej reality. Podobný produkt má na svedomí aj Google, ktorý vyvinul okuliare Google Glass. Počin Applu by mal byť skôr headset ako okuliare. Produkt bude predstavený v roku 2019 a uvedený na trh rok na to.

Dostanú aj vlastný softvéy s názvom rOS a poháňať by ich mal nový „all-in-one“ čip so všetkými nevyhnutnými komponentami, podobne ako je to v prípade Apple Watch.

Testy už prebiehajú

Tým pracujúci s rozšírenou realitou pod taktovkou Mikea Rockwella už testuje rôzne využitie. Testom prechádzajú rôzne funkcie, ako ovládacie prvky, ktoré sa budú ovládať skrz hlasové povely pre Siri, pohyby hlavou a dotykový displej. Nechýba tiež vývoj aplikácií ako Messenger, navigácia či podpora 360° videí.

Budúcnosť bez iPhonov?

Hoci celú situáciu a vývoj odmietol Apple komentovať, je možné, že spoločnosť koketuje so zaujímavou myšlienkou. Okuliare s rozšírenou realitou by mohli v budúcnosti nahradiť iPhony. Napríklad taký iPhone X síce predstavil nejaké tie inovácie a má potenciál v budúcnosti predstaviť ďalšie, o veľké prekvapenia nepôjde. Túto nevýhodu by mohli využiť vo svoj prospech práve okuliare s rozšírenou realitou.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom