Včera sme boli svedkami najväčšej udalosti posledných dní vo svete smartfónov. Kalifornský gigant predstavil druhú generáciu lacného iPhonu SE 2020, čím ale úplne odsúdil iPhone 8 k zániku, informuje GSMarena.

Spoločnosť Apple po predstavení ihneď stiahla niekoľkoročný iPhone 8 aj iPhone 8 Plus z oficiálneho predaja, no oba tieto smartfóny budú ešte minimálne pár dní a možno aj mesiacov dostupné u predajcov tretích strán, kým sa nevypredajú posledné skladové zásoby.

Apple

V tomto smere sa ale naskytá otázka, kto by si teraz kupoval iPhone 8 so starším procesorom a horším softvérom fotoaparátu, keď za približne rovnaké peniaze môže mať iPhone SE 2020 s najnovším procesorom A13 Bionic, ktorý zaručí dlhšiu podporu a vitálnosť zariadenia.

Zmysel by však dávalo ponechať v predaji väčšiu verziu, teda iPhone 8 Plus, nakoľko náhradu za tento model Apple po boku nového SE-čka nepredstavil. Určite by sa v radoch zákazníkov našli aj takí, ktorí by siahli po „ľudovom“ smartfóne s logom Apple, vynoveným čipom, starým-známym dizajnom s hardvérovým tlačidlom a hlavne väčším displejom.

Apple ale zrejme chce fanúšikov väčších displejov nasmerovať, aby siahli po iPhone 11, ktorému zrejme nechceli prípadným predstavením iPhonu SE Plus 2020 s väčším displejom kaziť predaje.

kampan zadarmo od startitup

Ako dodávav portál iDropNews, pre fanúšikov veľkých displejov už jednoducho ďalej neexistuje cenovo dostupný model od Apple. Títo zákazníci budú musieť po dopredaní zásob iPhonu 8 Plus zo skladov predajcov tretích strán siahnuť po značne drahšom iPhone XR alebo iPhone 11. Ako zapôsobil nový iPhone SE 2020 na teba? Chýba ti cenovo dostupná alternatíva k iPhonu 8 Plus?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom