Apple sa pripravuje na školskú sezónu a medzi jeho posledné novinky patrí vylepšená dvojica notebookov s nižšou cenou, ktoré majú prilákať práve študentov. Za menej peňazí tak teraz dostanú lepšie MacBooky, avšak predaj jedného z modelov nadobro zastavil, informuje CNET. Nový MacBook Air a MacBook Pro dostali True Tone Retina displej a ceny, ktoré majú podľa Apple prilákať študentov pred začiatkom školského roka.

Študentské zľavy na nákup týchto dvoch modelov notebookov Applu im ušetria 100 dolárov, no na oplátku si môžu užiť lepšiu výbavu, vrátane nových displejov. Výrobca totiž do oboch kúskov pridal Retina displej s kvalitnejším obrazom a MacBook Pro obohatil o 8. generáciu 4-jadrového procesora, vďaka ktorému má poskytnúť až dvojnásobný výkon.

Lacnejšia ponuka lepšie vybavených MacBookov

Najviac zmien sa odohralo práve v základnom MacBooku Pro, ktorý na rozdiel od MacBooku Air dostal okrem novej obrazovky ešte TouchID, Touch Bar a bezpečnostný čip Appe T2, informoval Apple v tlačovej správe. Zmeny sa dotkli aj reproduktorov a do výbavy sa pridala aj trojica mikrofónov, ktoré môžeme nájsť na výkonnejších verziách tohto modelu. Zákazníci tak majú teraz poprvýkrát možnosť zakúpiť si takto vybavený MacBook Pro za nižšiu cenu, ktorá je stanovená na 1 299 dolárov, respektíve 1 199 dolárov pre študentov.

Nenechaj si ujsť
Tim Cook neguje špekulácie o odchode šéfa dizajnu. Apple pracuje na nových „úchvatných“ produktoch

Cena dostupnejšieho MacBooku Air potom činí 999 dolárov po 100 dolárovej zľave. Po ohlásení týchto zmien sa však spoločnosť rozhodla zastaviť predaj 12″ MacBooku Air bez Retina displeja a zákazníci ho tak v jeho ponuke už nenájdu.

Nezmizne ale úplne a Apple ho bude naďalej ponúkať vo svojom obchode s renovovanými zariadeniami. Tento model nedostal významné vylepšenia už vyše 2 rokov, no napriek nižšiemu výkonu mal oproti iným notebookom výhodu vo svojej tenkej konštrukcii a nízkej hmotnosti, informuje The Verge.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom