Samojazdiace automobily sú v súčasnosti pre mnohé technologické spoločnosti témou číslo jeden. Na ich vývoji pracuje takmer každý väčší hráč a dlhšiu dobu sa vedú polemiky o tom, či medzi nich patrí aj Apple. Ten však všetky dohady o vývoji vlastných samojazdiacich áut rázne odmietala, teda aspoň doteraz.

Lodivod tohto obľúbeného amerického výrobcu, Tim Cook, totižto konečne priznal, že na vývoji autonómnych vozidiel skutočne pracujú. Stalo sa tak ešte 5. júna na konferencií WWDC. Pre portál Bloomberg, ktorý ho mal možnosť na spomínanej konferencií vyspovedať, povedal, že sa momentálne zameriavajú na autonómne systémy. Podľa jeho slov ďalej považujú túto stále pomerne novú súčasť technológií za nesmierne dôležitú a zaujímavú. Nezabudol tiež podotknúť, že samojazdiace vozidlá nie sú jedinou novinkou, ktorú tieto systémy prinášajú.„Autonómne systémy vnímame ako matku všetkých projektov s umelou inteligenciou. V súčasnosti sa totiž jedná o ten najnáročnejší projekt neurónových sietí, na akom kedy ľudstvo pracovalo.“

zdroj fotografie: Carwow

Hoci je to, že Apple pracuje na samojazdiacich automobiloch oficiálne známe až teraz, viaceré skutočnosti tomu nasvedčovali už v minulosti. Bolo totižto pri najmenšom podozrivé, že sa spoločnosť, ktorá má od automobilového priemyslu na míle ďaleko z jedného dňa na druhý začala zaujímať o expertov ako Mercedez-Benz alebo Ford. Podľa zistených informácií na vývoji prvého Apple auta v týchto dňoch pracuje cez 1000 ľudí. Toto očakávané autonómne vozidlo je skryté za kódovým označením Project Titan.

Nenechaj si ujsť
Majitelia Apple zariadení zistili, že iOS 11 ponúka zásadnú novinku vo WiFi a doslova z toho šalejú

Z predošlých zistení tiež vieme, že v apríli tohto roka zvládol autonómny systém od Applu odosielať signály pre menenie smeru a rýchlosti jazdy. Pri reálnej premávke však toto ani zďaleka nestačí a amerického ovocinára tak čaká stále pomerne dlhá cesta. Jej presná dĺžka však zatiaľ, nanešťastie, známa nie je, no ak sa o tomto ambicióznom projekte vynoria nové informácie, tak vás budeme bezodkladne informovať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom