Séria iPadov sa rozširuje o ďalšie dva nové modely, ktoré sa pridajú k predstaveným verziám štandardného iPadu a iPadu Pro.

Vynovenia sa dočkali verzie Air a Mini, predstavené niekoľko rokov dozadu. Dlho sa zdalo, že tieto modely už nebudú aktualizované, ale Apple sa nakoniec rozhodol priniesť niekoľko vylepšení. Nové špecifikácie iPad Mini aj iPad Air zverejnil v oficiálnej správe.

Prvou novinkou je aktualizovaný model iPad Mini, ktorého pôvodná verzia bola predstavená ešte v roku 2015 a odvtedy ju Apple neaktualizoval. Teraz sa používateľ dočká niekoľkých zmien, ktoré sa však netýkajú dizajnu. Ten zostáva rovnaký ako aj uhlopriečka 7,9 palcov a rozlíšenie 1536 x 2048 pixelov. Displej má v novej verzii vyšší jas a podporuje funkciu True Tone, významnou novinkou je podpora Apple Pencil, aj keď len prvej generácie.

Apple

Súčasťou tabletu je naďalej snímač odtlačkov prstov a Apple nepoužíva technológiu FaceID ako pri iPad Pro. Vo výbave verzie Mini sa nachádza aj Lightning konektor a 3,5 mm audio jack. Výrazné zvýšenie výkonu zabezpečí procesor A12 Bionic, ktorý nahrádza čip A8. Dostupné budú verzie s Wi-Fi, ale aj s LTE. Úložisko má ponúknuť 64 alebo 256 GB, a to za cenu od 399 dolárov.

Pridáva sa väčší displej a podpora klávesnice

Druhou novinkou je model iPad Air, ktorý tak isto nebol aktualizovaný roky. Poslednú verziu s takýmto označením Apple uviedol ešte v roku 2014 a neskôr ho nahradili štandardné modely a Pro edície. Verzia pre rok 2019 prichádza, rovnako ako iPad Mini, s podporou Apple Pencil prvej generácie. Narozdiel od menšieho tabletu však prináša aj konektor pre pripojenie externej klávesnice Smart Keyboard, ktorá je predávaná samostatne.

Apple

Veľkosť displeja je v prípade modelu Air 10,5-palcov, čo je zväčšenie oproti predchádzajúcej generácii o 0,8 palca. Podobnosť s modelom Mini je aj pri ďalších špecifikáciách. Súčasťou výbavy je procesor A12 Bionic, Lightning konektor a snímač odtlačkov prstov. Opäť bude k dispozícii verzia s minimálne 64 a maximálne 256 GB úložiskom. Cena za najnižšiu konfiguráciu začína na úrovni 499 dolárov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom