Spoločnosť Apple pred pár dňami odhalila najrevolučnejšiu novinku posledných rokov. Headset Vision Pro je prezentovaný ako prvý priestorový počítač a zabezpečí množstvo zábavy, no aj zvýšenie produktivity v práci.

Business Insider ale upozorňuje, že recenzentka z Wall Street Journal, Joanna Stern, narazila už po prvom skúšaní na problém. Je ním vyššia váha zariadenia a určitý druh nepohodlia, ktorý je spojený s jeho nosením.

Spoločnosť Apple bezprostredne po úvodnom predstavení v rámci WWDC 2023 dovolila niektorým novinárom, aby si osobne vyskúšali Apple Vision Pro. Sternová technológiu pochválila, no taktiež sa posťažovala, že po skončení 30-minútovej prezentácie už pociťovala jej váhu.

Najviac sa to prejavovalo v oblasti nosa a na čele, pričom nosenie malo byť spojené aj s miernou nevoľnosťou. Zverejnila video, na ktorom sú jasne vidieť červené stopy po teste Vision Pro.

YouTube / Wall Street Journal (snímka obrazovky)

Aj keď na prvý pohľad neboli také výrazné, potom čo sa kamera priblížila bližšie ku jej tvári a zmenil sa jas s kontrastom, červené stopy oveľa viac vystúpili do popredia. Takto určite nebudeš chcieť vyzerať po pol hodine nosenia headsetu.

Spoločnosť na problém reagovala 

Apple novinárke povedal, že akékoľvek nepohodlie, ktoré pri skúške Apple Vision Pro pociťovala, mohlo byť spojené s obmedzenou veľkosťou špeciálneho tesnenia „Light Seal“.

To je potiahnuté látkou a oddeľuje tvár od zvyšku konštrukcie headsetu. Technologický gigant však prisľúbil, že keď začiatkom budúceho roka uvedie Vision Pro na trh, zákazníci budú mať na výber z viacerých veľkostí Light Seal, aby táto súčasť dobre sedela na ich tvári.

Apple zároveň sľubuje, že nový headset bol navrhnutý, aby sa dal čo najlepšie prispôsobiť každému používateľovi. Počas prezentácie však firma mohla ukázať len prototypy, ktoré ešte majú svoje rezervy. Zatiaľ nie je známe, akým spôsobom si budeme vyberať veľkosť Light Seal pre našu tvár.

Firma sama uvádza, že Apple Vision Pro zvládne fungovať až 2 hodiny na jedno nabitie, v rámci externe umiestneného akumulátora, ktorý je s headsetom prepojený cez kábel. Dúfajme teda, že to uvedené 2 hodiny vydržíme a nebude nám nosenie nepríjemné.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP