Smartfóny sú už dlhé roky neoddeliteľnou súčasťou našich životov a len málokto by si bez nich vedel predstaviť deň. Časté používanie týchto zariadení ale nemá dobrý účinok, o čom vie Google a aj Apple, ktorý pripravuje užitočnú funkciu. Nový iOS 12 prinesie „Digitálne zdravie“, ktorým chce spoločnosť informovať používateľov o tom, ako dlho trávia svoj čas pred obrazovkami jej smartfónov a tabletov.

Prvé kroky k zefektívneniu používania našich smartfónov urobil ešte pred pár týždňami Google, keď predstavil nový Android P. V tejto verzii totiž spoločnosť prinesie funkciu, ktorá používateľom ukáže ako dlho využívajú svoj smartfón a jednotlivé aplikácie v ňom. Každý, kto dostane novú verziu operačného systému od Googlu, bude môcť zistiť, koľko času zo dňa mu jeho smartfón ukradne. Rovnakým smerom sa však chystá vydať aj konkurenčný Apple, ktorý obdobnú možnosť predstaví v novom iOS 12.

Apple chce zlepšiť digitálny život používateľov

V menu tejto novej verzie sa totiž bude nachádzať tiež funkcia „Digitálne zdravie“, ktoré bude monitorovať strávený čas používateľov pri iPhonoch a iPadoch. Informácie o používaní si môžeme zistiť už dnes zo štatistík využitia batérie. Prehľadné a samostatné usporiadanie detailných dát o používaní však bude omnoho efektívnejšie.

Zobraziť celú galériu (0)
Marques Brownlee/YouTube

Týmto krokom chce Apple pomôcť používateľom, aby si našli čas aj na osobný a nie len digitálny život. Nie každá novinka však tomu môže nasvedčovať, ba práve naopak. Niektoré vylepšenia, ktoré na používateľov v novom iOS 12 čakajú, chcú zrejme dosiahnuť pravý opak. Apple sa totiž chystá vylepšiť aj svoju rozšírenú realitu, v ktorej budú mať hráči možnosť hrať hry proti sebe v rovnakom virtuálnom prostredí.

Ďalším vylepšením má byť tiež umiestňovanie virtuálnych objektov do reálneho sveta, kde zotrvajú na určenom mieste. Nový iOS 12 sa však chystá priniesť aj dokonalejšiu stabilitu, vyššiu rýchlosť a odozvu, spolu s niekoľkými dizajnovými zmenami. Aktuálna verzia iOS 11 sa po predstavení totiž nestretla s príliš pozitívnymi ohlasmi. Apple dokonca predstavil AirPlay 2 a aplikáciu Messages niekoľko mesiacov po termíne, nakoľko sa informácie o nich objavili ešte počas minuloročnej konferencie WWDC 2017. K ich sprístupneniu však došlo až pred pár dňami v aktualizácii na iOS 11.4.

Zamestnanci dostali varovanie

Podľa portálu Bloomberg sa však tentokrát môžu majitelia iPhonov a iPadov tešiť na významné vylepšenia tíšenia upozornení, posielania Animojov, videohovorov, ale aj sledovanie akciových trhov. Apple však vopred upozorňuje zamestnancov, aby sa vyvarovali odhaľovaniu interných informácií o chystaných produktoch a softvéri.

Nenechaj si ujsť
Apple môže v novom iOS 12 sprístupniť doteraz striktne uzamknutú funkciu

Tí, ktorí túto podmienku nedodržali totiž o svoju prácu v tejto spoločnosti prišli. Málokto by tak chcel teraz riskovať stratu svojho zamestnania v Apple. Na detailné informácie si tak budeme musieť počkať až do oficiálnych konferencií. Na tej najbližšej, ktorou bude WWDC 2018, sa však zrejme nedočkáme žiadnych hardvérových noviniek. Apple si túto udalosť môže vyhradiť pre svoj softvér a nové MacBooky, či iPady nám ukáže o čosi neskôr.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom