Spoločnosti Apple sa dlhodobo darí predávať svoje smartfóny. Za predaje vďačí najmä exkluzivite svojich smartfónov, plynulému iOS a rade mnohých inovácií, ktoré si používatelia obľúbili.

To všetko sa pretavilo do impozantných čísel. Tie počas konferenčného hovoru pri príležitosti oznámenia zisku z tretieho štvrťroku oznámil generálny riaditeľ Tim Cook. Štatistiky hovoria, že spoločnosti z Cupertina sa podarilo od predstavenia legendárneho prvého iPhonu v roku 2007 predať už 1,2 miliárd kusov. Za zmienku stojí aj fakt, že práve pred rokom podobné štatistiky ukázali 1 miliardu predaných smartfónov. To znamená, že Apple sa podarilo predať 200 miliónov smartfónov za posledný rok.

iphone 1
zdroj fotografie: Screenshot/YouTube/Appleblub/N2TechGeeks 

Podľa Cooka je súčasný predaj iPhonov impozantný. Tahúňom je najmä iPhone 7 Plus. Ako inak, Apple očakáva, že predaje výročného iPhonu 8 budú ešte lepšie ako tomu bolo v prípade súčasného top modelu. Predsa len sa nová 8-čka dočká takmer bezrámikového dizajnu, OLED displeja, 3D skenera na rozoznávanie tváre a mnoho iných vychytávok. Práve toto všetko by malo byť tým najväčším lákadlom pre používateľov a my budeme sme naozaj zvedaví, ako sa predaje vyvinú.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom