S príchodom nového iPadu Pro bol predstavený aj vylepšený procesor Apple A12X Bionic, ktorý svojím výkonom prekonal väčšinu dnešných prenosných počítačov.

Niet preto divu, že spoločnosť Apple v najnovšej reklame už nehovorí o zariadení ako o tablete, ale snaží sa presvedčiť zákazníkov, že ide o druh osobného počítača, ktorý je výkonný, ľahký, tenký a zvládne drvivú väčšinu toho, čo aj klasické notebooky. Zástancovia spoločnosti s týmto tvrdením budú určite súhlasiť, no väčšina nezaujatých recenzentov sa zhoduje na názore, že od počítača má iPad Pro ešte ďaleko a len vysoký výkon neznamená, že sa s počítačmi môže porovnávať ako priamy konkurent.

Vyženú tablety postupne počítače?

V reklame možno vidieť, že nový iPad Pro toho dokáže skutočne veľa a skoro by sa dalo povedať, že ide o plnohodnotný počítač pre väčšinu používateľov. Stále je tu však nejaké ale, kvôli ktorému ho nemôžeme takto klasifikovať. Narozdiel od počítačov nie je možné iPad nijak ďalej upravovať (rozšírenia pamäte, úložiska…), nie je možné pracovať s viacerými oknami naraz a problémom môže byť aj systém, ktorým je iOS.

Rozdielov je však málo a je možné, že už čoskoro budú notebooky nahradené podobnými zariadeniami. Už teraz možno na trhu badať množstvo 2v1 zariadení, ktoré sú medzi zákazníkmi veľmi obľúbené, nakoľko ponúkajú všetky výhody počítačov a tabletov zároveň.

Mobilita je v dnešnej dobe veľmi žiadaná a pre niekoho môže byť iPad Pro skvelou náhradou za súčasný notebook. Všetko záleží od vykonávanej práce a čo sa týka pomeru ceny a výkonu, je na tom iPad Pro lepšie než mnoho iných produktov. Aj keď sa o tabletoch hovorí ako o zariadeniach, ktorých budúcnosť je veľmi pochmúrna, tak práve môžu byť tými, ktoré nahradia osobné počítače a ako bolo spomenuté, v spojení s klávesnicou ide o takmer plnohodnotné zariadenia na väčšinu vykonávanej práce.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú