Potencionálni zákazníci aktuálne premýšľajú, či sa im skutočne oplatí zaplatiť 1000 € za iPhone 8. Apple vie, že nasadiť 4-cifernú cenovku na svoj nový model je riskantné, no po predstavení naň môže zákazníkov zlákať šikovným trikom. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Suma, ktorú by mal podľa predstáv spoločnosti zákazník za tento kúsok zaplatiť, je viac než vysoká. Vyvstávajú tak obavy, že mnoho záujemcov radšej siahne pri výbere nového smartfónu s iOS po vylepšených minuloročných vlajkových lodiach. Za základnú verziu iPhone 8 so 64 GB úložiskom si Apple vypýta až 830 €. Hodnota za najvyšší variant ale môže prekonať hranicu aj 1000 €. Táto cena tak bude omnoho vyššia ako je tomu pri väčšine prémiových modelov s Androidom. Nájde sa dostatok záujemcov, ktorí za iPhone 8 vytiahnu z peňaženky takýto balík peňazí?

Balík Apple služieb pri kúpe zdarma

Odpoveď na túto otázku sa dozvieme časom, no tím analytikov spoločnosti Barclays na čele s Markom Moskowitzom zrejme objavil spôsob, akým môže Apple zákazníkov na tento drahý smartfón prilákať. Podľa ich odhadov by bolo šikovným riešením ponúkanie služby Apple Music a 200 GB iCloud úložiska na jeden rok zdarma. Bežne by si za túto kombináciu spoločnosť vypýtala až 130 €. Ak by teda bola takáto výhoda zahrnutá pre budúcich majiteľov, základná cena by s týmto balíkom služieb zdarma klesla na oveľa lákavejších 700 €.

Pri Moskowitzovom prieskume vyplynulo, že s cenou viac ako 1000 € by Apple predal zhruba len 40 miliónov kusov toho modelu. Pridaním výhodnej ponuky by sa predajnosť mohla navýšiť o ďalších viac ako 24 miliónov kusov. To by mohlo spoločnosti priniesť do pokladnice o 8 miliárd eur viac. Nalákanie zákazníkov na tento balíček služieb a kúpu iPhone 8 má však aj ďalšie výhody. Používatelia by sa len ťažko vzdávali svojich pesničiek a súborov v týchto službách pri prípadnom prechode na Android.

Nenechaj si ujsť
Najdrahší nový iPhone v histórii? 1000-eurový iPhone 8 to určite nebude

Ostali by tak verní tejto kalifornskej spoločnosti a Apple by mohol s vyššími ziskmi rýchlejšie vyplácať dividendy investorom. Tieto plány sú síce logické a realizovateľné, no koľko zákazníkov sa na tento obchodný trik chytí je zatiaľ vo hviezdach. iPhone 8 sa má navyše potýkať s oneskorenou výrobou. Na pulty predajní sa tak môže dostať o niekoľko týždňov neskôr ako iPhone 7S a 7S Plus. Ak by si mal v rozpočte 1000 €, siahol by si po iPhone 8 alebo by si dal prednosť lacnejšiemu smartfónu?

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
24%
Páči sa mi to
12%
Chcem to
12%
Mám to
3%
Nepáči sa mi to
50%
Neznášam to
0%
O autorovi
Matúš Mitro
Milovník nových technológií, obzvlášť tých zo sveta smartfónov, ktoré mu učarovali už poriadne dávno. Má rád dobrú hudbu, nepohrdne kvalitným filmom, ale ani debatou o rôznych inováciách. Kontakt: [email protected]